Cubex 1.2.2

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kostka Rubika, jedna z najpopularniejszych i wydawałoby się też starszych rozrywek umysłowych, choć wywodzi się ona jednak z końca XX wieku, oczywiście też musiała doczekać się swojej wersji komputerowej. Bezpłatny projekt Cubex nie próbuje udziwniać doskonale znanej formuły. Dostajemy tutaj podzielony na pola sześcian, który należy poukładać według kolorów na jego bokach. Używamy do tego myszy.

Lewy klawisz odpowiada za obrócenie całego rzędu w bok lub górę czy dół, prawy zaś umożliwia zmianę rzutu kamery oraz dokładniejsze przyjrzenie się kostce. Ta jest za każdym razem mieszana losowo. Nie pobijemy z grą nigdy rekordu szybkości układania, za to da się za darmo spróbować rozwiązać znacznie trudniejsze układy z większą ilością sześcianików. Warto tutaj pamiętać o opcji cofania ostatniego ruchu.

Poza tradycyjną kostką 3 na 3, czyli po 9 pól na każdym z boków, zmierzyć możemy się również z wersją 5 na 5, a nawet 7 na 7, co będzie wariacją dla wyjątkowo wytrwałych. Jest także wersja dla leniuchów, czyli czterema kwadratami na każdej z płaszczyzn, dorzucona raczej dla zabawy, ewentualnie z myślą o dzieciach, tak aby przybliżyć im zasady. Cubex jest bardzo niewielkich rozmiarów grą do uruchomienia w wolnej chwili.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!