Cura Cura 15.04.6

Strona główna Mac Grafika Modelowanie 3D
Pobierz pr​ogram
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Cura to otwarty i darmowy program do przygotowywania modeli 3D do druku. Program został przygotowany przede wszystkim do generowania plików dla drukarek firmy Ultimaker, ale można w nim przygotować także pliki dla drukarek Lulzbot, Printrbot, oraz uniwersalne dla drukarek RepRap, MakerBot, Witbox i innych z pomocą predefiniowanych profili.

W programie można otworzyć modele, obejrzeć, umieścić w odpowiednim miejscu komory, dobrać rozmiar i ewentualnie obrócić bądź odbić względem osi. W programie można też automatycznie naprawić niektóre błędy, jak przecinające się płaszczyzny czy niedomknięte wielokąty.

W ustawieniach można wybrać typ podpórek, grubość warstwy drukowania, wielkość i typ podstawek stabilizujących model (raft, brim, skirt), wypełnienie, typ struktury i tym podobne. Po wygenerowaniu ścieżki dla drukarki można przyjrzeć się każdej warstwie.

Przed pobraniem programu należy wypełnić krótką ankietę, przy czym można odmówić podawania informacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!