CyanogenMod 10.2 M1 wydany. Wersja 11 z KitKatem wkrótce

Strona główna Aktualności

O autorze

CyanogenMod, zespół developerów Androida, słynący z wydawania nieoficjalnych wersji oprogramowania dla urządzeń niewspieranych przez producentów, zapowiedział na swoim blogu rozpoczęcie prac nad wersją 11 ich dzieła, która bazuje na najnowszym Androidzie w wersji 4.4 - KitKat.

Na ich oficjalnym koncie Github dostępny jest już kod źródłowy, który można samemu skompilować, by uzyskać gotowy ROM. Trzeba mieć jednak na uwadze, że większość rzeczy nie będzie działała poprawnie. Nie jest jeszcze znana lista urządzeń, które otrzymają CM-a, jednak możemy być pewni, że najpopularniejsze telefony i tablety będą wspierane oficjalnie, a z czasem wsparcie rozszerzy się o bardziej niszowe słuchawki. Wkrótce na forach internetowych powinny pojawić się pierwsze kompilacje sygnowane marką CyanogenMod.

Ponadto wersja CyanogenModu o numerze 10.2 weszła w stan M1, czyli wczesnego kandydata do wersji stabilnej. Na blogu developerzy zapowiedzieli, że od oficjalnego, w pełni działającego wydania dzieli ich tylko wersja M2, nad którą intensywnie pracują. Android w wersji 4.3 Jelly Bean jest oficjalnie wydawany na ponad 70 urządzeń.

Według statystyk, już niedługo CyanogenMod powinien świętować 5 milionów instalacji. W chwili obecnej najpopularniejsza jest wersja 10.1, która została oparta na Androidzie w wersji 4.2 Jelly Bean i posiada ponad milion aktywnych użytkowników.

© dobreprogramy

Komentarze