r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cyber złodzieje zatrzymani

Strona główna Aktualności

O autorze

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn pod zarzutem oszustwa internetowego. Są podejrzewani, że wykorzystując tzw. konie trojańskie uzyskali hasła i kody dostępu do internetowych kont bankowych jednego z dużych ogólnopolskich banków, a następnie dokonali przelewów z kont klientów tego banku na swoje konta.

Na ich trop pierwsi wpadli pracownicy jednego z ogólnopolskich banków, którzy monitorują transakcje zawierane przez Internet. Sprawą zajęli się policjanci ze specjalnej Sekcji do walki z Przestępczością Komputerową. Okazało się, że oszuści umiejętnie zacierali ślady łącząc się za pomocą kolejno kilku różnych serwerów zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych.

Po żmudnych poszukiwaniach ustalono osoby, które mogą mieć związek z przestępczą procedurą. Pierwsza z nich wpadła podczas zasadzki, jaka miała miejsce 30 września 2005 roku. Przy bankomacie obok jednego z hipermarketów w Lublinie na gorącym uczynku policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę Jacka K., który wypłacał pieniądze przelane na swoje konto. Drugi z podejrzanych został zatrzymany wczoraj. Jest nim 44-letni mieszkaniec Lublina Waldemar Ch.

Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. 27-latek był już karany za podobne przestępstwo. Jak informuje Policja, sprawa jest rozwojowa i przewidywane są kolejne zatrzymania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.