reklama

CyberPower PC swoją Steam Machine też wyda z Windows 8.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Firma CyberPower PC nie ma zamiaru czekać na oficjalną premierę sprzętu działającego pod kontrolą Steam OS-a. Ich maszyna o nazwie Syber będzie sprzedawana z zainstalowanym Windows 8.1.

Na Steam Machines z pewnością czekają gracze oraz użytkownicy chyba każdej dystrybucji Linuksa. Urządzenie Valve ma spore szanse odmienić podejście producentów do tworzenia gier na inne systemy operacyjne niż Windows. Niestety ze względu na konieczność dopracowanie gamepada, premiera pierwszych Steam Machines została przesunięta dopiero na 2015 rok. Partnerzy Valve na przygotowanie własnych urządzeń wydali już sporą sumę pieniędzy i nie mają zamiaru czekać na pojawienie się kontrolera. W związku z tym, że chcą jak najszybciej zarobić, a zwlekanie z wydaniem sprzętu negatywnie wpływa na jego atrakcyjność, zwłaszcza pod względem specyfikacji, to niektóre firmy postanowiły, że wydadzą własne, przypominające konsole do gier komputery, z zainstalowanym Windows 8.1 zamiast Steam OS. Kilka dni temu informowaliśmy, że na taki krok zdecydował się Dell, a teraz dołącza do niego CyberPower PC.

Syber, w wersji za 599 dolarów zostanie wyposażony w kartę graficzną Radeon R9 270 lub konkurencyjną GeForce GTX 750 Ti, dysk twardy o pojemności 500 GB oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Natomiast po dopłaceniu 100 dolarów dostaniemy dwa razy więcej RAM, dysk 1 TB, a także dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-4150 o taktowaniu 3,5 GHz. Warto zwrócić uwagę, że Dell za 550 dolarów oferuje nam Core i3 czwartej generacji, 4 GB RAM oraz dysk 500 GB. Do komputera Syber dołączony będzie też kontroler, jednak obecnie nie wiadomo, na jaki model zdecyduje się producent. Premiera urządzenia odbędzie się jeszcze w tym roku.

CyberPower PC jest już kolejną firmą, która zdecydowała się nie czekać na Valve i wydać sprzęt na którym zamiast Steam OS-a zostanie zainstalowany Windows 8.1. Przeciągająca się premiera Steam Machines może zniechęcić zarówno producentów urządzeń jak i studia wydające gry. Nadal na Steam OS-a nie znajdziemy zbyt wielu interesujących tytułów, a więc ten system operacyjny ciągle nie jest zbyt atrakcyjny dla gracza. W związku z tym może się okazać, że zgodne z oficjalną specyfikacją Steam Machines będą sprzedawały się gorzej niż ich wersje z Windows 8.1.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić