r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cyber-biblioteki zwiększają popularność

Strona główna Aktualności

Cyfrowy świat otacza nas coraz ciaśniejszym płaszczem i wkracza w dziedziny, które jeszcze do niedawna można było traktować jako skanseny świata "analogowego". Jak donosi korespondent BBC Ian Hardy, w tym roku po raz pierwszy Biblioteka Publiczna miasta Nowy Jork zanotowała więcej odwiedzin online, niż rzeczywistych.

Pierwsze próby udostępniania zbiorów bibliotek w wersji cyfrowej podejmowane są od 1990 r., a aktualnie można zaobserwować wzmożoną aktywność w tej dziedzinie. Prawdopodobnymi przyczynami takiego zjawiska są coraz większa obecność świata cyfrowego w życiu codziennym, a także coraz mniejsza ilość wolnego czasu, który można poświęcić np. na wizytę w bibliotece. Miejska Biblioteka Nowego Jorku zanotowała w tym roku 20 mln odwiedzin online, podczas gdy osobistych wizyt użytkowników w budynku zanotowano tylko 15 mln.

Niemniej trend taki nie oznacza bynajmniej szybkiego końca poczciwych tradycyjnych bibliotek. Choć zmalała liczba użytkowników wypożyczających książki w formie analogowej, to jeżeli chodzi o ilość użytkowników czytelni wciąż najwięcej osób korzysta z książek na miejscu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.