Cybernetyczny wyścig zbrojeń wg Jewgienija Kasperskiego

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Kaspersky Lab, opublikowała interesujący artykuł "Cybernetyczny wyścig zbrojeń" autorstwa dyrektora generalnego firmy - Jewgienija Kasperskiego.

Dzisiaj cyberprzestępcy wykonują swoje operacje w taki sam sposób, w jaki prowadzi się legalne interesy: zlecają zadania na zewnątrz, obserwują marże i redukują koszty. W rezultacie, szkodliwe oprogramowanie zalewające obecnie Internet jest zupełnie inne niż to znane z poprzednich lat.

W swoim artykule Kaspersky opisuje mechanizmy rządzące światem twórców szkodliwego oprogramowania. Autor rozpoczyna od analizy sposobów prowadzenia biznesu przez cyberprzestępców, tak aby ich operacje były maksymalnie opłacalne. Po przeanalizowaniu strony biznesowej Kasperski przechodzi do omówienia niektórych narzędzi wykorzystywanych przez twórców szkodliwego oprogramowania w celu przeniknięcia najnowszych mechanizmów obrony. Na koniec prezentuje kilka koncepcji odnośnie tego, co jest potrzebne, aby kontrolować problem cyberprzestępczości w dłuższej perspektywie czasowej.

Zapraszamy do lektury artykułu Cybernetyczny wyścig zbrojeń.

© dobreprogramy

Komentarze