reklama

Cyberprzestępca nabija rachunki telefoniczne

Strona główna Aktualności

O autorze

Cyberprzestępstwo pozostawia po sobie najróżniejsze konsekwencje, od strat w postaci usuniętych danych, kradzieży poufnych informacji po olbrzymie rachunki telefoniczne... Właśnie takie następstwa miały działania pewnego komputerowego przestępcy, który zostawił po sobie do zapłaty olbrzymi rachunek za rozmowy telefoniczne.

Sprawa dotyczy włamania do systemu telefonicznego amerykańskiej agencji Federal Emergency Management Agency (FEMA). Haker, któremu udało się przełamać zabezpieczenia wspomnianej instytucji rządowej wykonał na jej koszt około 400 długich i jak się okazuje kosztownych rozmów. Po jego działalności został tylko rachunek telefoniczny, opiewający na kwotę 12 tys. USD, który to agencja będzie musiała pokryć.

Według informacji podawanych przez rzecznika FEMA poczynania hakera zostały wykryte przez firmę Sprint, operatora telefonii, z usług których korzysta agencja. Dodaje on także, iż z przejętej linii wykonywano połączenia z wieloma krajami Bliskiego Wschodu i Azji - w tym Indii, Jemenu, Afganistanu i Arabii Saudyjskiej.

Przestępca wykorzystał do przejęcia jednej z linii telefonicznych lukę w systemie poczty głosowej, która opisana została w jednym z biuletynów, wydanych przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego przed pięcioma laty. Co ciekawe, poprawka do tego błędu dostępna była również od dłuższego czasu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama