r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cyberprzestępca nabija rachunki telefoniczne

Strona główna Aktualności

Cyberprzestępstwo pozostawia po sobie najróżniejsze konsekwencje, od strat w postaci usuniętych danych, kradzieży poufnych informacji po olbrzymie rachunki telefoniczne... Właśnie takie następstwa miały działania pewnego komputerowego przestępcy, który zostawił po sobie do zapłaty olbrzymi rachunek za rozmowy telefoniczne.

Sprawa dotyczy włamania do systemu telefonicznego amerykańskiej agencji Federal Emergency Management Agency (FEMA). Haker, któremu udało się przełamać zabezpieczenia wspomnianej instytucji rządowej wykonał na jej koszt około 400 długich i jak się okazuje kosztownych rozmów. Po jego działalności został tylko rachunek telefoniczny, opiewający na kwotę 12 tys. USD, który to agencja będzie musiała pokryć.

Według informacji podawanych przez rzecznika FEMA poczynania hakera zostały wykryte przez firmę Sprint, operatora telefonii, z usług których korzysta agencja. Dodaje on także, iż z przejętej linii wykonywano połączenia z wieloma krajami Bliskiego Wschodu i Azji - w tym Indii, Jemenu, Afganistanu i Arabii Saudyjskiej.

Przestępca wykorzystał do przejęcia jednej z linii telefonicznych lukę w systemie poczty głosowej, która opisana została w jednym z biuletynów, wydanych przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego przed pięcioma laty. Co ciekawe, poprawka do tego błędu dostępna była również od dłuższego czasu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.