r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cyberprzestępcy włamali się do 35 mln kont Koreańczyków

Strona główna Aktualności

Jeden z największych ataków cyberprzestępców w Korei Południowej. Włamano się do około 35 mln kont internautów korzystających z popularnego portalu.

Za atakami stoją najprawdopodobniej chińscy cyberprzestępcy. Udało im się włamać do kont popularnego portalu Nate i blogów Cyworld zarządzanych przez operatora SK Telecom. Jak poinformowała koreańska komisja ds. komunikacji, cyberprzestępcy uzyskali dostęp do adresów e-mail, numerów telefonów, nazwisk i innych prywatnych danych internautów. Policja prowadzi już śledztwo w tej sprawie, a o pomoc poproszono chińskie władze. Problem w tym, że to nie pierwszy taki atak w ostatnim czasie.

W ostatnich miesiącach Korea Południowa miała do czynienia z falą cyberataków z Chin. Wcześniej włamywano się przede wszystkim do kont firm finansowych jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie państw na świecie. Ucierpiał między innymi jeden z największych banków w kraju, Nonghyup, czy klienci posiadający konta na stronach Hyundai Capital. Obecnie władze koreańskie pracują nad strategicznym planem ochrony obywateli przed kolejnymi cyberatakami.

r   e   k   l   a   m   a

Mimo że pekińskie władze odcinają się od wspierania ataków, to one najczęściej oskarżane są o kierowanie cyberprzestępcami. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie z Chin dokonano włamań na konta amerykańskich urzędników korzystających z Gmaila. Wcześniej, w marcu, podobne ataki miały miejsce na konta pocztowe chińskich opozycjonistów, a także osób walczących o prawa człowieka.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.