Cybersphere

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Cybersphere to niegdyś całkiem popularna produkcja będąca klonem klasycznego Arkanoida, czyli polegająca na odbijaniu paletką piłeczki w celu zniszczenia wszystkich cegiełek na ekranie. Dzięki uprzejmości firmy Psycon Software, jej wydawcy, który udostępnił ją w końcu zupełnie bezpłatnie, każdy zainteresowany grami tego właśnie typu może wypróbować tytuł na swoim domowym komputerze. Zabawa bardzo wciąga.

Rozgrywka jest prosta, ale uzależniająca. Myszką sterujemy paletką na dole ekranu, którą należy trafiać w piłeczkę, zmieniając jej tor lotu. Ta ma za zadanie zbicie wszystkich obiektów umieszczonych wyżej, składających się niejednokrotnie na ciekawe wzory. Układ cegiełek oraz grafiki w tle stale się zmieniają, co zapobiega znużeniu, a dynamiczna muzyka pobudza do działania oraz szybkiego reagowania.

Warto podkreślić, że kształty samych etapów mogą także się różnić, bo gra odchodzi od umieszczania wszystkiego w prostokątnym oknie. Naturalnie nie zabrakło specjalnych mocy wypadających z niszczonych kolorowych obiektów. Swoją paletkę dozbroimy przykładowo w rakiety, wydłużymy ją, aby łatwiej było trafić w piłeczkę, pokryjemy klejem albo wytworzymy barierę ochronną pod nią, zapobiegając utracie życia.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!