Cyfrowy Polsat wyłączył dostęp do Das Erste i ZDF, nie chce niemieckiej konkurencji z Euro 2016

Strona główna Aktualności

O autorze

Trochę pospieszyliśmy się z informacją o zapewnieniach Cyfrowego Polsatu, że nie chce usunięcia zagranicznych telewizji z kablówek i platform cyfrowych, a jedynie zablokowania podobno nielegalnie działających w Sieci streamingów, udostępniających np. pierwszy czy drugi program niemieckiej telewizji publicznej (Das Erste i ZDF). Internauci donoszą, że dziś po południu z listy kanałów Cyfrowego Polsatu, wraz z rozpoczęciem meczu Anglia-Walia, platforma ta po prostu usunęła wspomniane niemieckie kanały.

Do tej pory stacje te były dostępne na pozycjach 470 i 417 w liście kanałów, ale już ich tam nie znajdziecie. Poprzez swoją rzeczniczkę prasową p. Olgę Zomer, Cyfrowy Polsat oficjalnie poinformował, że „stacje te nie są częścią naszej oferty”. Decyzja ta najwyraźniej wiąże się z tym, że Telewizja Polsat ma w Polsce wyłączne prawa do ich transmisji w telewizji i Internecie, na płatnych kanałach Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD oraz internetowej platformie ipla. Mimo tego, co się stało, ZDF i Das Erste są wciąż normalnie emitowane na platformie nc+.

Jeśli jesteście abonentami Cyfrowego Polsatu i chcecie oglądać niemiecką telewizję, nie wszystko stracone. Niemiecką „jedynkę” i „dwójkę” łatwo przywrócić ręcznie. Na Wykopie internauci dzielą się kompletem informacji w tej sprawie.

W menu dekodera należy wybrać Ustawienia > Instalacja > Ręczne wyszukiwanie kanałów.

– Dla Das Erste należy ustawić częstotliwość 11541, prędkość transmisji 22000 i polaryzację pionową,
– Dla ZDF należy ustawić częstotliwość 11054, prędkość transmisji 27500 i polaryzację poziomą.

Przeszukiwanie kanałów można ograniczyć do kanałów niekodowanych.
Po kliknięciu OK i zakończeniu wyszukiwania, stacje znajdą się na liście kanałów na pozycjach powyżej 1000.

Jak na razie Cyfrowemu Polsatowi nie udało się zablokować żadnego z internetowych streamingów transmitujących telewizje innych krajów. Jak potoczą się losy skargi tej platformy do UEFA, i co będzie dalej ze skargą internautów do UOKiK-u – dowiemy się pewnie już niebawem.

© dobreprogramy