reklama

Cyfrowy Warsztat Grafika - pasja i kreatywność to nie wszystko

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod tym hasłem, w listopadzie i na początku grudnia, odbywać się będzie ogólnopolskie roadshow firm Corel, Eizo, Epson i Wacom skierowane do osób profesjonalnie zajmujących się grafiką.

Podczas spotkań omówione zostaną m.in. proces kalibracji monitora - organizatorzy postarają się przekonać, że kalibracja zarówno monitorów, jak urządzeń peryferyjnych (np. drukarek) w dużym stopniu eliminuje proces proofingu, przez co upraszcza i przyspiesza pracę z kolorem. W tym celu porównane zostaną wydruki realizowane za pomocą profesjonalnych drukarek EPSON z linii Stylus Pro UltraChrome K3 z obrazem widocznym na monitorach EIZO ColorEdge dysponujących sprzętowym wsparciem kalibracji. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą własnych prac aby wyniki były najbardziej miarodajne.

Uczestnicy będą mogli ponadto przekonać się w praktyce, jak wygodnym narzędziem i doskonałym uzupełnieniem warsztatu pracy grafika i projektanta jest tablet. Zaprezentowanie zostanie ponadto, w jaki sposób można tworzyć i edytować grafikę przy pomocy oprogramowania graficznego firmy Corel - CorelDRAW Graphics Suite X3, Paint Shop Pro Photo XI oraz Painter X. Po serii sesji technicznych przewidziany jest czas na warsztaty podczas których będzie można sprawdzić działanie poszczególnych urządzeń i uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące prezentowanych zagadnień.

Spotkania będą odbywać się od 6 listopada do 4 grudnia, kolejno w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, Rzeszowie i Katowicach. Udział w nich jest bezpłatny, jednakże z uwagi na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o uprzednią rejestrację. Wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie informacyjnej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama