r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cygwin 1.7 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Po dwóch latach prac wydano wersję 1.7 środowiska Cygwin, umożliwiającego uruchamianie Linuksowych aplikacji pod Windows.

W nowej wersji zrezygnowano z obsługi starych wersji Windows: 95, 98 i Me. W zamian dodano wsparcie dla Windows 7 i Windows 2008 R2. Ponadto zmieniono położenie tablicy montowań, nie znajduje się ona już w rejestrze ale w plikach /etc/fstab i /etc/fstab.d/$USER. Zwiększono także długość obsługiwanych ścieżek ponad limit 260 znaków. Teraz opcja MAX_PATH jest ustawiona na 4096 ale Cygwin będzie próbować obsługiwać nawet dłuższe ścieżki, do granicznej w Windows długości 32767 znaków Unicode. Dodano możliwość współistnienia kilku instalacji Cygwina w systemie jednocześnie. W końcu pojawiła się obsługa IPv6, która dotąd istniała w formie zewnętrznego patcha. Domyślne kodowanie znaków zmieniono na UTF-8, inne kodowania także są obsługiwane. Dodano nowe formy uwierzytelniania, pozwalające na zmianę kontekstu użytkownika bez podawania hasła.

Wprowadzono także wiele innych zmian. Cygwin 1.7 jest dostępny na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.