r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cyworld: Wirtualny świat za prawdziwe pieniądze

Strona główna Aktualności

Kupić prawdziwą kanapę czy wirtualną? To poważne pytanie, na razie nie dotyczy jeszcze naszych rodaków ale być może już niedługo. Cyworld to wirtulany świat, w którym żyje połowa mieszkańców Korei Płd., Cyworld jednak zamierza podbijać również inne kraje, na pierwszy rzut pójdą Niemcy.

92 % Koreańczyków w wieku 19-29 lat ma swoje konto w Cyworld. Wchodzący do nowego świata otrzymuje pusty pokój i może go dowolnie urządzać - niestety za wszystko trzeba płacić. Jeśli jednak Koreańczycy wymieniają się już nie adresami mailowymi lecz adresami w Cyworld, jeśli znajomi mają ich odwiedzać w pokojach Cyworld, a nie w prawdziwych mieszkaniach to pytanie czy kupić mebel prawdziwy czy wirtualny przestaje być całkiem absurdalne.

Niewątpliwie tego rodzaju przedsięwzięcia mogą sprzyjać ograniczaniu naturalnych kontaktów międzyludzkich oraz mogą powodować zamykanie się w wyimaginowanym świecie. Może zrodzić się pewien paradoks, Internet będący znakomitym sposobem na nawiązywanie kontaktów może doprowadzać do skrajnego ograniczania realnych kontaktów między ludźmi. Oczywiście z tego typu zjawiskami jest jak z wieloma innymi, wszystko jest dla ludzi, dopóki zachowuje się umiar i rozsądek. Jeśli tak jest zabawa może być znakomita, byle tylko nie okazało się po pewnym czasie, że to co realne już sprzedaliśmy, mieszkamy w pustych ścianach i oglądamy na ekranie swoją rezydencję ze złotymi klamkami, jeszcze gorzej jak skończą się środki na abonamenty za wyposażenie wirtualnego mieszkania. Pozostaną wtedy realne i wirtualne puste ściany ;-)

Więcej na temat Cyworld przeczytać można w artykule Cyworld: Wirtualny świat za prawdziwe pieniądze zamieszczonym w portalu Gazeta.pl.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.