Chciałem mieć smartłocza....

Rynek mobilny jest już bardzo upchany. Swoją część tronu dzierży także królestwo smartwatchy. Te malutkie (żeby nie powiedzieć nano) komputerki potrafią coraz więcej i więcej. I tutaj pojawiam się ja i moja miłość do gadżeciarstwa. Także zapragnąłem posiadać jakiś gadżet z tego segmentu i wybór padł na...

GoClever Chronos Eco

Zapragnąłem go mieć jak tylko po raz pierwszy przeczytałem o nim na naszym portalu. Ot powodów było mnóstwo: przedłużenie smartfona, długo trzymająca bateria, czytelny w słońcu ekran, no i wodoczelność.

Urealniamy maszynę wirtualną

Ostatnio nie miałem chwili zająć się Windows 10 Technical Preview, jednak teraz postaram się nadrobić zaległości. Z góry chciałbym zaznaczyć, że to nie będzie kolejny wpis pokazujący wady i zalety w sumie jeszcze wersji alfa kolejnego z Windowsów. Nie, to będzie coś innego.

W moim poprzednim wpisie dotyczącym W10 TP opisałem problemy, które napotkałem podczas instalacji. Zważywszy na te kłopoty, nie chciałem wykonywać instalacji jeszcze raz (w sumie i po co?).

Windows 10 — a co to jest?

Oczywiście wszyscy wiedzą, że Microsoft udostępnił wczoraj poglądową wersję Windows 10 Technical Preview w formie obrazów ISO. I co Maciek zrobił? Pobrał...

Trochę inne spojrzenie na instalację

Tę sekcję chcę poświęcić na instalację... i błędy, które napotkałem. Wielu użytkowników pisało o bezproblemowości instalacji nowego Windowsa. Chciałbym i ja móc tak napisać, jednak niestety nie mogę.

Transformer - czyli zabawka dla dużych chłopców cz.3

Witam ponownie. Dziś na warsztat biorę wielozadaniowość mojej hybrydy. Kazano mi ściągnąć jedną z 2 gier: Avengers Alliance lub Asphalt 8. Ja ściągnąłem obie ot tak z ciekawości. Jedna i druga pisane są w stylu Modern UI Apps, czyli innymi słowy są kafelkowe. Dzięki temu system otwarte aplikacje hibernuje i nie zajmują one miejsca w pamięci ram jak są zminimalizowane. Oczywiście od tej reguły są wyjątki np. aplikacja Hyper for Youtube działająca jako usługa w tle (w Windows Marketplace nie ma oficjalnej apki Youtube’a, ponieważ Google nie wykupiło).

Transformer - czyli zabawka dla dużych chłopców cz.2

Dzisiaj pod testy wpadło mi zadanie mające na celu przetestowanie Transformera pod kątem czytnika ebooków. Poniżej moje wypociny opisujące owe zadanie. Zapraszam

Dzisiaj moim zadaniem jest recenzja tabletu Asus Transformer BOOK t100 pod kątem czytnika e-książek. Temat jest trudny, ponieważ nigdy nie lubiłem czytać książek na komputerze, a tu jest przecież pełnowymiarowy Windows 8.1. Fakt faktem ma wbudowany czytnik, ale ten pozostawia wiele do życzenia. Zazwyczaj bardziej mi służył jako zastępca Foxit Readera.

Transformer - czyli zabawka dla dużych chłopców cz.1

Witam! Jak pisałem w swoim poprzednim wpisie, dostałem się do testów Asusa Transformera BOOK t100. Wczoraj minął termin wysyłania recenzji z pierwszego zadania konkursu. Przypomnę treść zadania:

Opisz swoje pierwsze wrażenia w użytkowania tabletu (długość tekstu 200-500 słów). Pokaż jak można spersonalizować ekran startowy urządzenia (kafelki Windows 8) i zrób zrzut ekranu, na którym będzie to widoczne

A tutaj moje wypociny na ten temat.

Transformer - czyli zabawka dla dużych chłopców cz.0

Transform and roll out

Tymi słowami Optimus Prime zagrzewał Autoboty do walki. Dziś i ja mogę powiedzieć coś na podobę. Otóż dostałem do testów najnowszego Transformera (doszły mnie słuchy, że ma wystąpić w Transformers: Age of Extinction, o ile przeżyje do tego czasu moje testy). Cóż...

Zawsze chciałem mieć tableta!

Zaczynając tę krótką historię, która też będzie wstępem do recenzji (i zadań konkursowych), powiem tak. Ostatnio do mnie wrócił temat komputera dla młodszego brata.

Rowerowe centrum dowodzenia

Ilu z nas wybiera rower zamiast samochodu? Ilu z nas woli korzystać ze świetnej pogody, a nie siedzieć w domu? A co jeśli musimy mieć przy sobie GPS, transmisję danych i inne bajery oferowane przez nasze smartfony? Niestety za rowerem nie pociągniemy gniazdka z prądem. W tym wpisie opowiem chcę zrobić ze swoim rowerem. A raczej co chciałbym zrobić (wiadomo wszystko zależy od pracy w wakacje ;) ).

Tak słowem wstępu, jestem zapalonym rowerzystą (choć w dalszym ciągu traktuję to jak hobby).

SoloCyan Overview

Z godnie z obietnicami postanawiam napisać kolejny wpis dotyczący CyanogenModa na Xperii Sola, tym razem porządnie ze screenami. Jak pisałem w poprzedniej notce, przywracałem wszystkie ustawienia i aplikacje razem z kontaktami i smsami (tych było coś koło 12 patyków). Trwało to wszystko około 20 minut, jednak szybko pożałowałem tych wiadomości, ponieważ jak szybko zauważyłem, aplikacja dostarczana wraz z softem wykrzaczała się praktycznie na każdym kroku.