Sony XPERIA Sola - nowe spojrzenie i nowe możliwości

Tak słowem wstępu... Zawsze odkąd pamiętam stałem murem za Sony Ericssonami (odkąd dostałem SE k510i). Podobało mi się to, że można je było modyfikować i to w dowolny sposób. A to podgłaśnianie, a to zmiana ikon a to inne duperele. Wiecie taki szpan na mieście ;) Od wakacji jestem posiadaczem Xperii Sola, która jak do tej pory mi się zdawało dostanie Androida 4.1. Jakie było moje zdziwienie jak dziś przeczytałem, że Sola nie dostanie aktualizacja do JB.

Nowe, stare AQQ...

Ten wpis zacznę wyjątkowo, bo od tego, że powiem, że fanboyem AQQ nie jestem i nie będę. Lubię ten komunikator, a że dawno nic nie skrobałem i jakoś nie mam ani czasu ani pomysłów na wpisy to postanowiłem opisać jak na razie kilka zmian w rdzeniu AQQ.

Nowy menedżer dodatków i aktualizator

AQQ jako program wzbogaciło się o nowy, moim skromnym zdaniem bardziej funkcjonalny aktualizator, który od tej pory potrafi pobierać nie tylko wtyczki czy nowe wersje samego komunikatora, ale także kompozycje i emotikony.

Recenzja XPERIA Sola

Witam, dawno nie blogowałem, bo praca, bo dziewczyna, bo coś tam coś tam. Kilka dni temu zamówiłem sobie telefon. Początkowo miał być samochód, ale nie wyszło, jak wszystko w tym kraju, ale że to nie jest blog polityczny to wracamy do tematu. Zamówiłem sobie telefon, XPERIĘ Sola. Pierwsze wrażenie: ale on jest zajebi***e cienki i duży. I tak zbliżyliśmy się kamieniem milowym do pierwszego rozdziału tej recki.

Test run, czyli pierwsze spojrzenie

Telefonem miałem okazję pobawić się jeszcze zanim do mnie trafił.

Bajka o windows 8

Witam! Dzisiaj będzie krótka opowieść. Dawno dawno za górami za lasami stał sobie piękny zamek na szczycie góry. W zamku tym panował Król Maciuś II (bo pierwszy już zastrzeżony), który miał na swoich usługach Laptopa. Laptop ten, choć już nie najnowszy, znał wiele opowieści o Rycerzach i Potworach (AV i wirusach). Laptop był tak stary, że cierpiał na amnezję. Król Maciuś II postanowił więc zabrać Laptopa do znachora zwanego Formatem. Doktor zgodził się pomóc w zamian za przyniesienie mu magicznego, Mistycznego Narzędzia.

Wielki brat patrzy...

Hmmm, nie wiem jak zacząć, więc powiem, że to będzie pierwszy wpis, w którym nie miałem do czynienia osobiście z opisywanym przeze mnie zagadnieniem. Dlatego też mogą się pojawić nieścisłości i błędy. Za wszystkie błędy bardzo przepraszam i postaram się poprawić w przyszłości... mea culpa :) Będę się opierał tylko na tym co udało mi się wyguglać. A dzisiaj będzie o...

INDECT - z czym to się je?

No właśnie, mieliśmy ACTA, które na szczęście zostało obalone. Teraz mamy system

Jak walczyć z rakiem...

Tytuł może taki dziwny jak na serwis IT, ale szczerze powiedziawszy ów tytuł ma dosłowne znaczenie. Tak więc udało mi się poczynić pierwszy krok do napisania czegoś, co można nazwać wstępem....

bardzo króciutki wstęp

Czy nikt z Was nie zastanawiał się jak może pomóc w walce z najgorszymi chorobami XXI-go wieku? Chorobami trudnymi do leczenia lub nawet bez możliwości całkowitego uleczenia.

AQQ, AQQ, AQQ i... Skype

Przez dłuższą chwilę zastanawiałem się jaki nadać tytuł temu wpisowi. Jako, że jest dopiero 10 rano, a ja siedzę na praktykach i się nudzę i nie mogłem wymyślić lepszego tytułu to zdecydowałem się na ten... Ale teraz do rzeczy, a nie pieprzenie głupot.

Jako zagorzały fan AQQ, silnie związany ze społecznością AQQ, dość dużo czasu spędzam na ich forum. Ostatnio pojawiła się wtyczka SkypeCore, dodająca... UWAGA... obsługę skype. Tak wiem, pierwszym komunikatorem ze Skype był WTW, jednak teraz może się schować.

SkypeCore autorstwa Pol'a to ewenement na polu wtyczek.

Krótko i na temat o....hackingu

Witam! Były Soniaki, było AQQ, była ITada, a teraz pora na hackowanie. Tak słowem wstępu, ostatnimi czasy dostałem się na praktykę w serwisie notebooków. To co tam robię, to opowieść na inny wiosenno-zimowy wieczór ;) Jednak ostatnio dostałem polecenie złamać hasło w Windows 2000. Jakiś stary komputer, rzekłbym z epoki kamienia, no ale szef kazał to ja musiał wykonać. Do tej pory nie spodziewałem się, że złamanie hasła do windowsa jest tak banalnie proste. Domyślałem się, że będzie potrzebny linuks bootowalny z płyty czy pendrive'a, ale dokładnie nie wiedziałem o co kaman.

Wreszcie normalny wykład... czyli IT Academic Day Olsztyn 2011

Siemanko, hej i elo :P I znowu chciałem powrócić do tematu Soniaków, ale no niestety w tym kraju są źli ludzie i mój królik doświadczalny został mi po prostu skradziony... Dobra, nie będę przynudzał - to jest bajka na inną dobranockę :P

Dzisiaj bardziej będzie o olsztyńskiej ITadzie, o której dobreprogramy.pl nie chciały wspomnieć, ech, widocznie za mało znacząca uczelnia heh. I tu mam jedno zasadnicze pytanie, a mianowicie jak to cholerstwo (czyt. wpis :D ) zacząć.

AQQ - nowe spojrzenie na wygląd komunikatora

Witojcie! :D Tak, wiem, miałem pisać o soniakach i tym podobnym, ale dziś wyszła nowa betka AQQ, gdzie to zastosowano nowy system skórkowania. Czy to będzie rewolucja? czas pokaże :P Od dzisiaj można skórkować niemalże wszystkie elementy co poniekąd jest już małą rewolucją. Nowy systemik oparty jest oparty jest o AlphaSkins. Zmian jest dużo, ale też i kosztem niektórych funkcjonalności obecnych w poprzednich wersjach. Ale o tym za chwile.