Czarny ekran śmierci? - nie tym razem

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W Internecie zrobiło się ostatnio głośno o liście rzekomo wysłanym do niektórych partnerów OEM przez jednego z pracowników firmy Microsoft, który miał informować o wprowadzeniu nowego zabezpieczenia antypirackiego do systemów Windows Vista. Zabezpieczenie to miało dotyczyć instalacji systemu, które nie przeszły pozytywnie weryfikacji legalności w programie Windows Genuine Advantage. W takim przypadku Windows Vista miał ukryć pulpit oraz pasek zadań oraz wyświetlać jedynie... czarny ekran. Miało do tego dojść po godzinie od uruchomienia komputera.

Użytkownicy kierując się wieloletnim doświadczeniem z niebieskimi ekranami (Blue Screen of Death - "niebieski ekran śmierci") szybko ochrzcili tę funkcję antypiracką "czarnym ekranem śmierci". Microsoft już oficjalnymi kanałami równie szybko zdementował jednak całą informację mówiąc, że nic takiego nie zostało wprowadzone. Ponadto Microsoft oświadczył, że nie zamierza póki co zmieniać programu Windows Genuine Advantage.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu