Czas na telewizję Google?

Strona główna Aktualności

O autorze

Według niepotwierdzonych informacji, Google przygotowuje własny TV box, dzięki któremu będzie można przechowywać i oglądać filmy, a także seriale. Google TV - jak dziennikarze ochrzcili nowe urządzenie - będzie najprawdopodobniej obsługiwany przez system Chrome OS.

Zdaniem gazety The New York Times Google, Intel, Logitech i Sony pracują nad własną wersją platformy, która połączy ze sobą telewizję, kino domowe i najnowsze trendy w Internecie. Google TV ma umożliwiać nie tylko przechowywanie filmów wideo, ale także dzielenie się nimi ze znajomymi, obsługę serwisów społecznościowych itp. Według dziennikarzy serwisu Electronista, nowe urządzenie Google’a wyposażone będzie w system Chrome OS z obsługą technologii Flash i HTML5. Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z YouTube czy popularnej w USA telewizji internetowej Hulu. Serwisy te mają mieć własne aplikacje dostępne z poziomu interfejsu użytkownika.

Chrome OS może również zostać wprowadzony w przygotowywanych przez firmę Sony telewizorach. Ma pojawić się m.in. w BRAVIA TV. Być może z systemu Google’a skorzystają także inni producenci - system dostępny jest na zasadzie wolnego oprogramowania, toteż będzie można wprowadzać zmiany według własnych potrzeb. Taki pomysł sprawdził się już w przypadku Androida, który dostępny jest w różnych wersjach, w zależności od tego jak zmodyfikuje go producent telefonu.

Nie wiadomo jeszcze kiedy pojawi się Google TV. Premiera systemu Chrome OS przewidziana jest na drugą połowę tego roku.

© dobreprogramy