Czas pracy budżetowca Prestigio zawstydzi nawet drogiego smarfona

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Prestigio wprowadza do swojej oferty budżetowy smartfon, który został wyposażony w akumulator pojemniejszy niż w wielu flagowcach. Za 369 złotych dostajemy aż 3000 mAh. W związku z tym Muze A3 będzie jednym z niewielu smartfonów, które są w stanie wytrzymać dłużej niż dzień na jednym ładowaniu.

Większość tanich smartfonów nie zachwyca specyfikacją, zwłaszcza w porównaniu z flagowymi modelami. Kupując budżetowe urządzenie nie spodziewamy się niezwykłej jakości obrazu oferowanej przez wyświetlacz Quad HD, wydajnego, ośmiordzeniowego procesora czy akumulatora zapewniającego długi czas pracy. Jednak firma Prestigio udowodniła, że w tanim smartfonie możemy znaleźć podzespoły lepsze niż w flagowych modelach.

Prestigio Muze A3 kupimy za 369 złotych. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się na tle konkurencji. Dostajemy 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 × 854, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 218 ppi. Sercem tego modemu jest czterordzeniowy układ MediaTek MT6582M o taktowaniu 1,3 GHz, a za przetwarzanie grafiki odpowiada Mali-400 MP2. Nie zachwyca również dostępna przestrzeń na pliki, dostajemy zaledwie 4 GB. Należy pamiętać, że część zajęta będzie przez system operacyjny. Dobrze, że dostępne 4 GB możemy rozszerzyć z wykorzystaniem karty microSD, maksymalnie o dodatkowe 32 GB. Najgorzej wypada dostępna pamięć operacyjna, 512 MB RAM nie zapewni komfortowej pracy w przypadku Androida. Jeśli w tle będzie działała aplikacja Facebooka i Instagrama, to pamięci może zabraknąć podczas korzystania z przeglądarki, nawet gdy otwarta będzie tylko jedna bardziej rozbudowana strona internetowa.

Główna, umieszczona z tyłu kamera pozwala na wykonywanie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 8 MP. Liczymy, że nie mamy do czynienia tylko z wysoką rozdzielczością i zdjęcia są dobrej jakości. Na froncie producent umieścił kamerę 0,3 MP, która sprawdzi się tylko w przypadku wideorozmów. Smartfon został wyposażony w dwa gniazda na kartę SIM, a więc możemy korzystać z dwóch numerów jednocześnie.

Patrząc na wymienioną wyżej specyfikację można stwierdzić, że Prestigio Muze A3 jest kolejnym przeciętnym budżetowcem. Jednak ten model wzbudza zainteresowanie dopiero, gdy sprawdzimy akumulator. Producent wyposażył go w akumulator 3000 mAh, taka pojemność w połączeniu z 4,5-calowym wyświetlaczem o niewielkiej rozdzielczości sprawia, że otrzymaliśmy całkiem niezłą długość pracy. Prestigio podaje 34,5 godziny prowadzenia rozmów i ponad 71 godzin odtwarzania dźwięku. Konkurencja w tym podobnym przedziale cenowym oferuje akumulatory o pojemności około 2000 mAh, a tylko niektóre modele mają niecałe 3000 mAh. Warto zwrócić uwagę, że wprowadzone w tym roku flagowce wypadają gorzej od Muze A3. HTC One M9 oferuje 2840 mAh, a Samsung Galaxy S6 jeszcze mniej, bo 2550 mAh.

Pod względem pojemności akumulatora Prestigio Muze A3 wypada naprawdę świetnie. Z drugiej strony reszta specyfikacji nie zachwyca, zwłaszcza 512 MB RAM. W związku z tym nowym smartfonem od Prestigio należy zainteresować się tylko w przypadku, gdy szukamy urządzenia, które ma długo pracować.

© dobreprogramy
s