Czas wyłapać błędy w LibreOffice 6.2. Twórcy zapraszają na pierwszą sesję Bug Hunting

Czas wyłapać błędy w LibreOffice 6.2. Twórcy zapraszają na pierwszą sesję Bug Hunting

Nachodzi pierwsza sesja Bug Hunting dot. LibreOffice 6.2 (depositphotos)
Nachodzi pierwsza sesja Bug Hunting dot. LibreOffice 6.2 (depositphotos)
Oskar Ziomek
16.10.2018 18:41

W związku ze zbliżającą się premierą nowego wydania pakietu biurowego LibreOffice, twórcy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pierwszej sesji wyłapywania błędówBug Hunting Session for LibreOffice 6.2. Oprogramowanie jest póki co na wczesnym etapie rozwoju, ale gotowa wersja ma trafić do użytkowników w lutym 2019 roku. Do tego czasu konieczne jest więc wyeliminowanie jak największej liczby błędów i właśnie w tym celu uruchomiona zostanie sesja.

Akcja rozpocznie się 22 października i będzie bazować na wersji Alpha nowego pakietu LibreOffice. Oprogramowanie zostanie udostępnione na kilka dni wcześniej na oficjalnych serwerach i będzie do pobrania w wersji na Linuksa (w tym przypadku w formie DEB lub RPM), macOS oraz Windowsa. Twórcy informują także o gotowości do pomocy mentorów, którzy będą dostępni za pośrednictwem IRC oraz Telegramu od 9.00 do 21.00 czasu polskiego. Warto zwrócić uwagę, że błędy będzie można zgłaszać także w innym okresie, bowiem to testowe wydanie Alpha będzie dostępne aż do połowy listopada.

Obraz

Osoby zainteresowane dodatkowymi szczegółami powinny odwiedzić uruchomioną z tej okazji stronę pomocy. Znaleźć tu można dodatkowe informacje związane ze zgłaszaniem błędów i propozycje testowania funkcji. Twórcy oczekują tak intensywnego testowania jak to tylko możliwe. Błędów będzie można szukać w praktyce w każdym komponencie pakietu, w tym programie Writer, Calc oraz Draw. Zgłoszenia usterek mogą natomiast trafiać między innymi wprost na BugZillę.

Użytkownicy zainteresowani pakietem LibreOffice w stabilnym wydaniu mogą pobrać jego najnowszą wersję za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem. Dostępne jest tu wydanie na Windowsa oraz macOS. Stawiającym pierwsze kroki polecamy także serię publikacji, w której tłumaczymy obsługę podstawowych funkcji w większości aplikacji wchodzących w skład pakietu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)