Czas zakopać Windows 7? Dziś o 18:00 na żywo o schyłku najpopularniejszego z systemów

Strona główna Wideo Inne

O autorze

Drugi już w tym roku, a trzynasty w ogóle odcinek naszego programu na żywo rozpoczniemy jak zwykle o godzinie 18:00. Dziś zaprosimy Was do dyskusji nieco wspominkowej, związanej z gasnącym blaskiem Windows 7. Dzwońcie do nas na Skype i bierzcie czynny udział w dyskusji, nagrody jak zwykle czekają!

Najpopularniejszy system operacyjny na świecie nie otrzyma już od Microsoftu nic poza poprawkami bezpieczeństwa. Raczej nie liczmy na nową przeglądarkę, ani tym bardziej DirectX 12. Czy już przeliczacie banknoty na zakup Windows 8 czy będziecie czekać na Windows 10? A może wyrzucicie „okienka” za okno i kupicie sobie w końcu nienadającego się do poważnej pracy Maka, albo zainstalujecie system dra Frankensteina, czyli Linuksa?

Systemy operacyjne przez ostatnią dekadę dojrzewały na naszych oczach i trudno sobie wyobrazić, co jeszcze można nowego w nich wprowadzić. Widzimy to po Windows 10, którego zapowiedziane nowości wydają się dość powierzchowne, i tak naprawdę w niewielkim stopniu odnoszące się do warstwy systemu operacyjnego, a bardziej do warstwy użytkownika i jego interfejsu graficznego. Widać to po publikowanych u nas regularnie newsach – dyskutuje się nawet o takich detalach jak nowa ciemna skórka czy zmiana wyglądu paska zadań. Czy naprawdę nie stać nas już na taki poziom pomysłowości, jaki towarzyszył Microsoftowi przy tworzeniu pierwszych systemów NT?

Szukając odpowiedzi na te pytania, nie zapomnimy też o innych ważnych kwestiach, jakie wypłynęły od minionego odcinka, na czele z zagrożeniem dla prywatności internautów, jaką mają być nowe regulacje bezpieczeństwa, forsowane przez niektórych polityków krajów UE. Oczywiście zapraszamy Was do uczestnictwa w tej dyskusji, w końcu jest to podstawowy powód, dla którego nasz program nadajemy na żywo.

Przypominamy, że każdy może włączyć się do naszej rozmowy przez komunikator Skype lub czat, który ruszy na naszych stronach tuż przed rozpoczęciem transmisji. Na Skype nasz login to dobreprogramypl – zanim zadzwonicie, sprawdźcie, jak działa Wasze połączenie wykonując rozmowę testową. Wszyscy, którzy się do nas dodzwonią i wyrażą swoje opinie, otrzymają portalowe upominki: piękne kubki oraz przyjemne i trwałe koszulki.

© dobreprogramy