CzasoWyłącznik CzasoWyłącznik

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

CzasowyWyłącznik to bezpłatna i oferująca podstawową funkcjonalność aplikacja przeznaczona do zautomatyzowania operacji wyłączania/ponownego uruchamiania komputera oraz wylogowywania aktywnego użytkownika.

Program charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i intuicyjnym interfejsem użytkownika. W wersji Free oferuje on 2 tryby pracy - normalny oraz serwer. W ostatnim z wymienionych aplikacja zapętla wykonywaną czynność wywołując CzasoWyłącznik w autostarcie systemu oraz automatycznie startując z ostatnio zapamiętanymi ustawieniami. Z kolei tryb normalny nie daje możliwości konfiguracji narzędzia według własnych wymagań (brak w nim ekranu blokady po uruchomieniu ponownym komputera - jak w trybie rodzic). Nie zabrakło także funkcji przeznaczonej do blokowania dostępu do wskazanych adresów URL.

Twórcy udostępniają również płatną i rozszerzoną funkcjonalnie edycję oznaczoną jako Pro. Poza wsparciem technicznym znajdziemy w nim dodatkowy tryb rodzica, w którym po wykonaniu żądanego polecenia, po określonym czasie, system przy ponownym uruchomieniu nie wystartuje, gdyż zostanie włączony panel blokujący pulpit i dziecko nie zostanie dopuszczone do dalszej pracy na komputerze. Ponadto oferowana jest opcja zarządzania kontem użytkownika przez WWW oraz monitorowania i wyłączania komputera poprzez wiadomość SMS.

Uwaga!

  1. Aby korzystać z programu należy zarejestrować bezpłatne konto użytkownika.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Blokada rodzicielska
Konieczność założenia konta na portalu z podaniem numeru telefonu, które zbiera sporo informacji
ocena użytkownika
23.05.2018 09:06 • Recenzja do wersji 4.0

Im więcej komentarzy tym lepiej. Aplikacja mocno ingeruje w system i niestety z automatu uruchamia czy też ma oznaczone funkcje, które użytkownika po ponownym uruchomieniu komputera przyprawiają o zawał. Mianowicie jak pisali poprzednicy -> uruchamiam komputer, czarny ekran i nic się nie da zrobić (poza tym, że trzeba koniecznie utworzyć konto, a firma zbiera o nas dane). Moim zdaniem twórcy poszli za daleko robiąc aplikację, która po zainstalowaniu i braku wcześniejszej konfiguracji powoduje, że nie da się nic zrobić, trzeba tworzyć konto, gdzie podaje się numer telefonu i zbiera wtedy o nas sporo informacji. Aplikacja nie powinna mieć takich ustawień standardowych, że użytkownik niemal jest gotów robić format systemu.
Serwis zewnętrzny (www, gdzie tworzymy konto) służy do kontroli rodzicielskiej, jednak tu już aplikacja aż tak prosta się nie staje, bo trzeba stracić sporo czasu na konfigurowanie, testowanie jak to działa i w porównaniu do innych rozwiązań nie jest najlepiej.

żadnych
cały ten program to jeden wielki minus
ocena użytkownika
04.04.2017 11:48 • Recenzja do wersji 4.0

jak ktoś ma problem z czarnym ekranem po właczeniu kompa, robimy to co piszą niżej czyli:

Alt + ctrl+ delete i wybieramy Manager Zadań:
Kliknij plik , Uruchom nowe zadanie (z uprawnieniami Admin).
Uruchomi się Wiersz Poleceń w który wpisz komendę:explorer.exe

robimy uninstal tego szitu i jezeli nadal macie czarny ekran po włącznie ponownie:

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Userinit"=-
"Userinit"="C:\\WINDOWS\\system32\\userinit.exe,"

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-


Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > z prawokliku wybierz opcję Scal

2. Zresetuj system i podaj rezultaty czy już startuje powłoka jak należy.