r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CzasoWyłącznik z funkcją monitorowania i kontrolowania komputera przez SMS

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Firma CodeOpen po 4 latach udostępniła kolejną wersję swojego programu do wyłączania komputera o określonej godzinie - CzasoWyłącznik 4.0. W nowej wersji producenci poszerzyli możliwości programu o nietypową funkcję monitorowania i kontroli komputera przez wiadomość SMS.

CzasoWyłącznik charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i intuicyjnym interfejsem użytkownika. W wersji Free oferuje dwa tryby pracy - normalny oraz serwer. W ostatnim z wymienionych aplikacja zapętla wykonywaną czynność wywołując CzasoWyłącznik w autostarcie systemu oraz automatycznie startując z ostatnio zapamiętanymi ustawieniami. Z kolei tryb normalny nie daje możliwości konfiguracji narzędzia według własnych wymagań (brak w nim ekranu blokady po uruchomieniu ponownym komputera - jak w trybie rodzic). Nie zabrakło także funkcji przeznaczonej do blokowania dostępu do wskazanych adresów URL.

CzasoWyłącznik jest dalej rozpowszechniany na licencji freeware z wyżej wymienionymi funkcjami. Istnieje możliwość poszerzenia funkcji o narzędzie do monitorowania komputera przez wiadomość SMS. Z poziomu zwykłego SMS-a (nie mylić z usługami SMS Premium oraz płatnymi subskrypcjami) możemy zaczerpnąć informacji o aktualnym czasie pracy systemu, czy komputer jest uruchomiony oraz jak nazywa się aktualne okno aktywne w którym pracuje dziecko (może to być gra, okno komunikatora czy chociażby strona www aktualnie przeglądana i wiele innych przypadków). Funkcja ta jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla rodziców, którzy na odległość mogą sprawdzić co aktualnie robi dziecko i wyłączyć z poziomu SMS komputer bez możliwości ponownego uruchomienia systemu.

r   e   k   l   a   m   a

W nowej wersji programu wprowadzono ponadto system automatycznej aktualizacji oraz dodano kompatybilność z systemem Windows 8. CzasoWyłącznik 4.0 oferuje również poszerzoną ilość zdefiniowanych adresów www, których nie powinny odwiedzać dzieci.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.