r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Czat wideo w iGoogle oderwany od kont Gmail

Strona główna Aktualności

11 listopada zeszłego roku Google udostępniło kolejną nową funkcję w swojej usłudze pocztowej, dając użytkownikom możliwość rozmów poprzez przesyłanie obrazu i dźwięku z kamery internetowej z innymi użytkownikami poczty Gmail zupełnie za darmo. Teraz, niemal rok później, Google postanowiło udostępnić funkcję rozmów wideo także użytkownikom nie posiadającym konta w Gmailu i dodało opcję czatu wideo w usłudze personalizowanej strony domowej iGoogle.

Do przeprowadzenia rozmowy wideo użytkownicy muszą posiadać konto Google oraz pobrać specjalną wtyczkę ze strony Google Talk. Usługa jest kierowana do tych osób, które z jakichś powodów nie chcą posiadać poczty w Gmailu, daje im możliwość szybkiego dostępu do funkcji czatu wideo prosto ze strony iGoogle.

Google chce przykuć uwagę jak największej liczby użytkowników do swoich usług stworzonych w celu komunikacji, oddzielając je od poczty email, a kierując się w stronę portalu społecznościowego. Google odniosło już kilka sukcesów w tworzeniu społeczności, ale dodanie opcji czatu wideo do iGoogle nie jest na tyle rewolucyjną zmianą, żeby zmienić ich pozycję na rynku. Prawdziwe zmiany w sposobach komunikacji czekają nas po uruchomieniu usługi Google Wave, o której pisaliśmy pod koniec maja.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.