r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Czerwcowe biuletyny zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

Microsoft wydał w czerwcu siedem biuletynów zabezpieczeń, w tym trzy krytyczne, trzy oznaczone jako ważne oraz jeden umiarkowanie ważny.

Krytyczne biuletyny rozwiązują problemy w systemie Windows, które mogą pozwolić na zdalne wykonanie kodu. Pierwszy MS08-030 dotyczy usterki w stosie Bluetooth. Drugi MS08-031 to skumulowana poprawka zabezpieczeń dla Internet Explorera. Trzeci krytyczny biuletyn MS08-033 rozwiązuje problem z biblioteką DirectX.

Pierwszy z ważnych biuletynów, MS08-034 dotyczy luki w usłudze WINS, która może umożliwić podniesienie uprawnień na skutek lokalnie przeprowadzonego ataku. Dwa pozostałe ważne biuletyny mogą pozwolić na atak typu odmowa usługi - MS08-035 dotyczy usterki w Active Directory, Active Directory Application Mode oraz Active Directory Lightweight Directory Service, zaś MS08-036 rozwiązuje problem zabezpieczeń w protokole Pragmatic General Multicast.

Ostatni, umiarkowanie ważny biuletyn MS08-032 to skumulowana poprawka zabezpieczeń związana z komponentami ActiveX w połączeniu z funkcją rozpoznawania mowy w przeglądarce Internet Explorer.

Wydanie lipcowych biuletynów przypada na wtorek, 8 lipca, zaś ich zapowiedź powinna ukazać się w czwartek, 3 lipca.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.