reklama

Czerwcowy Windows Server 2008 dla testerów

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W witrynie Microsoft Connect pojawiła się nowa kompilacja Community Technology Preview (CTP) systemu Windows Server 2008. Jak można przeczytać na blogu zespołu zajmującego się serwerem internetowym, tym razem uwzględniono kolejny tysiąc raportów o błędach i sugestii zgłoszonych przez testerów.

Najważniejszą cechą czerwcowej bety jest jednak obecność roli IIS na liście komponentów dostępnych w zminimalizowanej, pozbawionej trybu graficznego wersji instalacyjnej Windows Server 2008 - tzw. wersji Core. Na pewno ucieszy to wielu administratorów, gdyż o taką możliwość dopytywali się już od momentu obejrzenia pierwszej bety Longhorna.

Tymczasem Netcraft podaje, że na dostępnej publicznie wersji Beta 3 systemu Windows Server 2008 pracuje już ponad 2600 witryn. Choć serwisy Microsoft również są od jakiegoś czasu zmigrowane na nową platformę, to większość stron obsługiwanych przez nowy system należy do niezależnych firm trzecich. Wykorzystanie Windows Server 2008 Beta 3 do hostingu testowego lub nawet w pełni produkcyjnego możliwe jest bowiem dzięki specjalnej, bezpłatnej licencji Go Live.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama