r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Czerwony kapelusz o Linuksie, SecureBoot i patentach

Strona główna Aktualności

Zgodnie z wczorajszą obietnicą, publikujemy wywiad z Janem Wildeboerem pracującym w firmie Red Hat jako Technical Evangelist. Wywiad nagraliśmy przy okazji konferencji Red Hat Tour 2013 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jan, który prawie nigdy nie rozstaje się ze swoim czerwonym kapeluszem, a którego życiorys pasjonata Open Source sięga daleko poza pracę w Red Hacie, opowiedział nam o kilku ciekawych rzeczach. Przede wszystkim pytaliśmy o pozycję Linuksa na rynku — mimo że wydaje się, że Windows obecny jest niemal wszędzie, to czy przypadkiem nie jest zupełnie odwrotnie? Rozmawialiśmy również o patentach, trolach patentowych i inicjatywie Open Source Assurance, która z nimi walczy. Interesujące wnioski padły także w temacie SecureBoot, kontrowersyjnego pomysłu — no właśnie, na co — czy na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, czy też może odizolowanie innych niż Microsoft producentów oprogramowania? Co sądzi na ten temat Red Hat?

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Zapraszamy także do obejrzenia wczorajszego materiału: wideorelacji z konferencji, gdzie rozmawialiśmy także z wiceprezesem firmy Red Hat na region północnej i wschodniej Europy, szefem niedawno otwartego polskiego biura Red Hata oraz osobą odpowiedzialną za technologie „chmurowe” w regionie EMEA.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.