Cztery lata więzienia dla fałszerzy z Tajwanu

Strona główna Aktualności

O autorze

Spory sukces tajwańskiego wymiaru sprawiedliwości i firmy Microsoft - cztery osoby uczestniczące w procederze produkcji i sprzedaży łącznie 21 podrobionych produktów Microsoftu zostały skazane przez sąd. Korporacja mówi, że grupa była odpowiedzialna za dystrybucję blisko 90% podrobionego oprogramowania Microsoftu na całym świecie.

Postępowanie toczyło się przy współpracy z Microsoftem. Szef grupy, Huang Jer-sheng, właściciel firmy Maximus Technology, Inc. został skazany na cztery lata pozbawienia wolności. To najdłuższy wyrok za tego typu przestępstwo w historii Tajwanu. Jego trzej wspólnicy otrzymali wyroki od 18 miesięcy do trzech lat więzienia. Doskonale podrabiali oprogramowanie, a następnie za pośrednictwem firmy Huanga rozprowadzali je w 600 miastach w 22 krajach - także w Polsce. Współpracowali także z fałszerzami z Chin. Na Tajwanie posiadali dwie fabryki, gdzie produkowane było podrobione oprogramowanie.

Proceder trwał od 1997 do 2003 roku. Wartość pirackiego oprogramowania wytworzonego przez grupę szacuje się na 900 milionów doarów.


Aktualizacja, 05.02.2008, 18:15

W newsie wkradła się pewna nieścisłość. Liczba 90% podrobionego oprogramowania Microsoftu na całym świecie dotyczy wyłącznie oprogramowania przechwyconego bądź zakupionego kontrolnie przez organy ścigania.

© dobreprogramy