Czwarta beta Google Desktop

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google zaprezentowała kolejną testową wersję aplikacji Google Desktop. Poprzednie wydanie spowodowało dyskusję na temat zapewnienia prywatności danych użytkownika, gdyż w domyślnej instalacji program umieszczał wyniki indeksacji dysków twardych na serwerach firmy. W czwartej becie funkcja ta jest domyślnie wyłączona.

Nowością jest wprowadzenie tak zwanych Google Gadgets, małych, interaktywnych apletów które można umieszczać na pulpicie. Ich idea jest trochę podobna do "widżetów" dostępnych w nowej testowej wersji przeglądarki Opera. "Gadżety" umożliwiają urozmaicenie pulpitu informacjami o wiadomościach na GMailu, pogodzie, akcjach, stanie systemu itp. Dostępne są rożne zegarki, mapy, przeglądarki zdjęć i wiele innych, ich liczba będzie się zwiększać w zależności od potrzeb użytkowników. Poprawiono indeksowanie plików, od teraz usuwane pliki będą automatycznie kasowane z bazy. Nowa wersja przewiduje także jeszcze większą integrację z innymi usługami Google, choćby takimi, jak nowy Google Calendar.

Część osób z pewnością ucieszy się z nowych funkcji, inni zmartwią się niebezpieczeństwem utraty prywatności. Przypominamy, że aplikacja jest wciąż w fazie testów, pobrać ją można ze strony Google.

© dobreprogramy
s