Czwarta odsłona Parallels Desktop for Mac

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie dalej jak dwa miesiące temu informowaliśmy o ukazaniu się stabilnej, drugiej wersji środowiska wirtualizacyjnego VMware Fusion, oferującego możliwość wirtualizacji ponad 60 różnego rodzaju systemów operacyjnych pod komputerami typu Mac wyposażonymi w procesory Intela. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź ze strony Parallesa, czego efektem jest zaprezentowana dzisiaj czwarta odsłona aplikacji Parallels Desktop for Mac.

Zawiera ona szereg nowych funkcjonalności i usprawnień. Nowy Parallels jest w stanie obsłużyć do ośmiu procesorów i taką samą ilość pamięci operacyjnej w stosunku do pojedynczej maszyny wirtualnej. Dodano wsparcie dla technologii DirectX 9 i OpenGL 2.0 oraz wirtualizacji 64-bitowych edycji systemów w roli gości, w tym których rozmiar obrazu nie przekracza 2 TB. Pojawił się także mechanizm, zadaniem którego jest równoważenie obciążenia pomiędzy systemem matką, a systemem gościem.

Zaimplementowano obsługę techniki zarządzania energią ACPI, wraz z zaawansowanym interfejsem, służącym do konfiguracji opcji z tym związanych. Lista maszyn wirtualnych zyska na przejrzystości i zawierać będzie spis ulubionych aplikacji w każdej z nich. Bardziej zaawansowanych użytkowników ucieszy z pewnością fakt rozbudowania możliwości kontroli za pomocą trybu tekstowego. Prócz tego nowy Paralles 4 pozwala od teraz również na wirtualizację Mac OS X Leopard Server.

Parallels Desktop 4.0 dostępny jest w cenie 80 USD. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup wersji trzeciej, mają możliwość aktualizacji w cenie o połowę niższej.

© dobreprogramy

Komentarze