Czy Bluetooth jest bezpieczny?

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Kaspersky Lab - producent oprogramowania antywirusowego, opublikowała nowy raport: Bluetooth i problemy z bezpieczeństwem poruszający temat zagrożeń związanych z technologią Bluetooth. Tekst adresowany jest do specjalistów z branży bezpieczeństwa IT oraz do wszystkich zainteresowanych współczesnymi cyberzagrożeniami.

Autor tekstu, Konstantin Sapronov - analityk z laboratorium antywirusowego Kaspersky Lab, przedstawia szczegółowo zasady działania bezprzewodowej komunikacji Bluetooth, opisuje mechanizmy bezpieczeństwa zastosowane przez twórców tej technologii, prezentuje znane rodzaje ataków oraz sposoby ich działania i mówi o metodach pozwalających na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowanych urządzeń przenośnych. Duża część tekstu została przeznaczona na przedstawienie rezultatów testu bezpieczeństwa Bluetooth, który został przeprowadzony przez autora raportu w kilku największych centrach handlowych w Moskwie.

Wyniki testu są zasmucające: większość użytkowników w ogóle nie przejmuje się kwestią bezpieczeństwa, dopóki nie padnie ofiarą ataku - mówi Konstantin Sapronov. Z czasem może grozić to poważnymi konsekwencjami. Na rynku dostępne są już samochody wyposażone w komunikację Bluetooth. Nietrudno sobie wyobrazić, jak bardzo zagrożone byłoby życie kierowcy, pasażerów i przechodniów, gdyby doszło do udanego ataku na komputer pokładowy takiego samochodu.

Więcej na ten tamat można przeczytać we wspomnianym raporcie: Bluetooth i problemy z bezpieczeństwem

© dobreprogramy
s