reklama

Czy Cisco kupi Skype?

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Nieoficjalne doniesienia serwisu TechCrunch sugerują, że Cisco - firma znana z produkcji sprzętu sieciowego i świadczenia usług związanych z teleinformatyką - złożyło ofertę nabycia komunikatora internetowego Skype.

Skype, należący przez długi czas do firmy eBay, został sprzedany we wrześniu 2009 roku grupie prywatnych inwestorów za sumę 1,9 mld dolarów. Teraz kontrolę nad spółką próbuje przejąc Cisco, oferując jego obecnym właścicielom dużą, nieokreśloną sumę pieniędzy. Korporacja chce prawdopodobnie nabyć Skype, nim ten wejdzie na giełdę. Komunikator internetowy ma być bowiem wkrótce wystawiony na sprzedaż - spółka przygotowuje się obecnie do realizacji pierwszej oferty publicznej (IPO). Warto zauważyć, że zakupem Skype zainteresowany jest też Google, jednak transakcja jest blokowana przez amerykańskie regulacje antymonopolowe. Niezależnie od tego, kto ostatecznie przejmie Skype, będzie musiał uszczuplić swoje konta o 5 mld dolarów - na tyle bowiem dzisiaj wyceniany jest ten popularny komunikator internetowy.

Przedstawiciele Skype oraz Cisco nie chcieli komentować doniesień o propozycji przejęcia.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama