Czy Facebook da popularność Live Search?

Strona główna Aktualności

O autorze

Można zauważyć, iż Microsoft nie przechodzi obojętnie obok kolejnych sukcesów Google, szukając nowych sposobów na promowanie swoich produktów. Jednym z nich jest pomysł na integrację wyszukiwarki Live Search z największym i najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie - Facebook.

Współpraca Microsoftu ze społecznościowym gigantem zaczęła się już jakiś czas temu, kiedy to koncern wykupił za 240 mln USD około 2% udziałów w Facebooku, który wyceniony został na sumę 15 mld USD. Dało mu to prawa do globalnej reklamy na łamach serwisu. Obecnie narodził się jednak pomysł na rozszerzenie współpracy pomiędzy dwoma wspomnianymi potentatami. Jak poinformowała SVP w Microsofcie - Satya Nadella, w ramach porozumienia dojdzie do integracji wyszukiwarki Live Search z Facebookiem. Microsoft zapowiedział także, iż udostępni API swojego produktu programistom społecznościowego giganta, by ci mogli dostosować usługę do potrzeb swoich użytkowników. Wszystko to, aby wypromować wyszukiwarkę Live Search, by mogła konkurować z Google na rynku wyszukiwarek internetowych. Na chwile obecną nie są jeszcze znane szczegóły wspomnianej współpracy.

Warto zauważyć, że podobną współpracę nawiązał także jakiś czas temu Google z MySpace. Tutaj warunki umowy były inne niż w przypadku Microsoftu i Facebooka. Gigant w branży wyszukiwarek w zamian za współpracę zagwarantował platformie społecznościowej wpływy z reklam na sumę około 900 mln USD w przeciągu trzech lat. Okazuje się jednak, że nie do końca jest tak jak zamierzyła sobie korporacja z Mountain View - zarobki z reklam są niskie, a użytkownicy nie korzystają z wewnętrznej przeglądarki wbudowanej w MySpace.

© dobreprogramy