Czy Google ręcznie manipuluje wynikami wyszukiwania?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wokół wyszukiwarki Google, a dokładnie wokół stosowanych w niej algorytmach przeszukiwania i oceniania stron, krąży wiele mitów. Cezary Lech postanowił przyjrzeć się kwestii nagłych spadków pozycji niektórych stron.

Za takie sytuacje odpowiedzialny jest tak zwany "Paragraf 31", który podobno jest stosowany w przypadkach, gdy webmasterzy zbyt intensywnie starają się pozycjonować strony pod kątem jednego słowa kluczowego, lub, gdy strona jest jedynie zbiorem odnośników do innych. W takich wypadkach stosowana jest kara polegająca na tym, że strona spada o trzydzieści pozycji w dół w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu skutecznie traci odwiedzających.

Więcej na ten temat można przeczytać w ciekawym artykule opublikowanym w serwisie Sprawny Marketing. Cezary Lech stara się wyjaśnić część niedomówień dotyczących tego, jak Google wpływa na sposoby wyszukiwania stron w swoich indeksach.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu