Czy Microsoft naruszył patenty na VPN?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firma produkująca oprogramowanie VirnetX złożyła pozew przeciwko Microsoft oskarżając korporację o naruszenie dwóch patentów dotyczących technologi wirtualnych sieci prywatnych - Virtual Private Network (VPN). W wydanym oświadczeniu VirnetX tłumaczy, że jeden z patentów dotyczy metod ustanawiania bezpiecznego połączenia, a drugi transparentnych sieci.

Pozew został złożony w Teksasie w sądzie, który przez wielu jest uważany za najbardziej przychylny obrońcom patentów. Żadne szczegóły dotyczace pozwu nie są znane poza tym, że VirnetX domaga się odszkodowania i zaprzestania naruszania swoich patentów. Jeśli sąd podzieli opinię strony pozywającej, to Microsoft albo będzie musiał zapłacić zapewne gigantyczne opłaty licencyjne, albo wycofać, co trudno sobie wyobrazić, funkcjonalność VPN z systemu Windows.

Nie licząc krótkiego oświadczenia VirnetX strony nie komentowały jeszcze oficjalnie całej sprawy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych