reklama

Czy Microsoft pozostanie pod lupą?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Sąd federalny w Waszyngtonie wydłużył czas rozpatrzenia wniosku kilku stanów USA, aby kontynuować monitorowanie poczynań Microsoftu jeszcze przez pięć kolejnych lat. Oznacza to, że korporacja będzie pod lupą jeszcze co najmniej do 31 stycznia tak, aby sąd miał czas na przeanalizowanie wniosków oraz kontrargumentów Microsoftu.

Wcześniej stany Nowy Jork, Maryland, Louisiana i Floryda we wspólnym wniosku zaproponowały, by sąd przedłużył monitorowanie działalności Microsoftu do 2012 roku. Póki co okres ten kończy się 12 listopada. Monitoring przez władze został zapisany w ugodzie, jaką Microsoft zawarł w 2002 roku z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości w wyniki sprawy o stosowanie monopolistycznych praktyk i nadużywanie dominującej pozycji na rynku. Cztery stany argumentują wniosek tym, że minione pięć lat to za mało, by zapewnić zdrowe warunki konkurencji.

Rząd oraz cztery wnioskujące stany mają czas do 16 listopada na przesłanie dodatkowej dokumentacji. Do 6 listopada również Microsoft może zgłosić swoje stanowisko obrony. Już teraz przedstawiciele firmy mówią, że nie potrzeba kolejnych pięciu lat specjalnych obserwacji, gdyż wszystkie postanowienia ugody zostały już wprowadzone w życie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama