r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Czy Microsoft wpłynie na prawo wyborcze w Nowym Jorku?

Strona główna Aktualności

Jak pisze na swoim blogu Bo Lipari, dyrektor stowarzyszenia New Yorkers for Verified Voting, prawo wyborcze stanu Nowy Jork przeżywa właśnie trudne chwile. Niedawno władze zdecydowały, że urządzenia służące do głosowania (jak wiadomo, w USA głosuje się elektronicznie) muszą pracować pod kontrolą systemu, którego źródło jest otwarte do weryfikacji - wszystko po to, aby uniknąć podejrzeń o ewentualne fałszowanie wyników.

Nietrudno się domyślić, że u producentów urządzeń wyposażonych w system Windows oraz u samej firmy Microsoft wywołało to spory niepokój. Prawnicy korporacji szybko opracowali więc własny projekt poprawki, która według oceny Lipari powoduje, że wcześniejsze restrykcje co do otwartości kodu systemu operacyjnego tracą po prostu sens. Jak można przeczytać dalej na blogu, lobbystom udało się nawet włączyć nową poprawkę do ustawy - ma być głosowana dziś lub jutro.

Więcej informacji na ten temat, jak również treść proponowanej poprawki publikowana jest na blogu Bo Lipari.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.