Czy Office 2007 przegonił Vistę?

Strona główna Aktualności

O autorze

Od początku roku Microsoft okresowo podaje do wiadomości publicznej statystyki sprzedaży systemu Windows Vista. Ostatnie takie dane pochodzące z lipca wskazują, że na tamtą chwilę sprzedano ponad 60 milionów kopii najnowszego systemu. Zespół odpowiedzialny za pakiet Office 2007 nie przyzwyczaił nas jednak do ujawniania takich informacji. Niemniej podczas jednej z konferencji prasowych we francuskim oddziale Microsoftu można było się dowiedzieć, że sprzedano 70 milionów kopii Office 2007.

Mary Jo Foley na swoim blogu opublikowała odpowiedź, jaką otrzymała od firmy Microsoft na pytanie dotyczące prawdziwości tych informacji. Microsoft odpowiedział, że zgodnie z polityką firmy nie może ich potwierdzić. Czy to oznacza, że wyniki sprzedaży Office 2007 rzeczywiście przegoniły wyniki Visty?

Warto wspomnieć, że powyższe liczby to ilość kopii, które trafiły do rozmaitych kanałów sprzedaży, a niekoniecznie już do odbiorcy końcowego. Poza tym ponad 80 procent sprzedanych licencji na system Windows Vista to dystrybucja w ramach kanału OEM. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku pakietu Office 2007 - tam preinstalacja na nowych komputerach to na przekór życzeniom Microsoftu niewielki ułamek całkowitej sprzedaży.

© dobreprogramy

Komentarze