Czy Stefan powalczy z Gadu-Gadu?

Strona główna Aktualności

O autorze

Polskie portale horyzontalne prowadzą batalie o użytkowników na wielu płaszczyznach, nie inaczej jest z komunikatorami przez nie firmowanymi. OnetSkype, Tlen i Spik (wcześniej WPKontakt) są tego przykładem. Od początku marca wiadomo było, że do walki na tym trudnym rynku włącza się również Interia.pl ze swą najnowszą aplikacją. Nie od początku było wiadomo jednak wszystko...

Aby zaistnieć z nowym komunikatorem na polskim rynku trzeba wykazać się naprawdę dobrym pomysłem. Rywalizacja z aplikacjami o tak ugruntowanej pozycji jak GG, Tlen, Skype, Miranda czy Konnekt jest niezwykle trudna. Wydaje się, że pomysł Interii opiera się na trzech filarach: aplikacja musi posiadać wszystkie istotne funkcjonalności dostępne u konkurentów, należy wykorzystać możliwości płynące z usług oferowanych przez portal Interia.pl oraz atrakcyjna kampania reklamowa oparta o ciekawy wizerunek produktu.

Stefan spełnia wymagania jakie spełnić musi komunikator, oprócz rozmów tekstowych umożliwia prowadzenie konwersacji głosowych oraz wideo. Można wysyłać SMSy i pliki. Stefan umożliwia komunikację z użytkownikami GG oraz Tlena, a także pobieranie kontaktów z serwerów GG i Tlen. Całość działa szybciej niż GG 7. Wykorzystano oczywiście atuty integracji z portalem, Stefan jest zintegrowany z platformą komunikacyjną "Znajomi", z poziomu programu można korzystać również z CZATerii, poczty oraz gier on-line.

Wszystko powyższe w zasadzie musiało stać się udziałem nowego komunikatora związanego z dużym portalem. Wartość dodana to sam Stefan - czyli "maskotka" która ma różnicować nowość Interii od już dostępnych aplikacji. Rozpoczęło się wszystko od kampanii teaserowej czyli reklamowania postaci Stefana bez związku z nowym komunikatorem, teraz już wiemy, że Stefan to postać, która użycza swego imienia i wizerunku komunikatorowi. Trzeba przyznać, że filmiki ze Stefanem są zabawne i mogą wzbudzić zainteresowanie, zwłaszcza nastolatków. Czas pokaże jak sympatia do Stefana (ożywionego ;-) wpłynie na popularność Stefana - komunikatora.

Na razie jednak Stefan "dojrzewa" - program jest w wersji beta (0.4.1.60). Wszystkich, którzy chcą go przetestować zapraszamy do pobierania ze strony stefan.interia.pl, tam też można posłuchać co Stefan ma ciekawego do powiedzenia ;-) Na stałe na łamach vortalu Stefan zagości gdy dostępny będzie w wersji stabilnej.

© dobreprogramy
s