r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Czy Vista przeciąży serwery DNS?

Strona główna Aktualności

Paul Mockapetris, twórca systemu DNS, służącego do odwzorowywania nazw na adresy IP, obawia się, że wydanie Visty może doprowadzić do przeciążenia serwerów tej usługi.

Vista będzie pierwszym systemem z rodziny Windows z domyślnie włączoną nową, szóstą wersją protokołu IP, standardu komunikacji w Internecie. Aktualnie najczęściej używana jest wersja czwarta, jednak jej wady (między innymi mała przestrzeń adresowa) spowodowały, że stworzono kolejną wersję pozbawioną tych niedociągnięć. Samo wprowadzenie szóstej wersji IP do Visty jest godne pochwały, gdyż przyczyni się do jej popularyzacji, jednak na początku może przynieść więcej problemów niż korzyści.

Używanie obu wersji IP naraz spowoduje dwukrotne zwiększenie ilości zapytań DNS, gdyż w takim przypadku system musi zdecydować, za pomocą której wersji będzie komunikował się z danym hostem w sieci. Może to spowodować przeciążenie serwerów usługi DNS, które już teraz pracują na granicy wytrzymałości. Załamanie się usługi DNS może skutecznie uniemożliwić korzystanie z Internetu, gdyż na DNS bazują prawie wszystkie pozostałe usługi. Skala problemu zależeć będzie od tego, jak szybko użytkownicy będą migrować do nowego systemu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.