Czy korzystasz z poprawek i aktualizacji zabezpieczeń Microsoft?

Strona główna Aktualności

O autorze

Od bardzo dawna jednym z wiodących zagadnień poruszanych na łamach internetowych serwisów IT są informacje o nowych "dziurach" w systemach operacyjnych i aplikacjach. Niewątpliwie największa ilość tego typu informacji dotyczy wykryciu kolejnych luk w oprogramowaniu firmy Microsoft. Dużo rzadziej poruszana jest natomiast tematyka zabezpieczania posiadanego oprogramowania poprzez systematyczne instalowanie najnowszych poprawek bezpieczeństwa pomimo, że Microsoft cyklicznie publikuje biuletyny bezpieczeństwa na ten temat.

Postanowiliśmy zatem sprawdzić jak podchodzą do problemów związanych z bezpieczeństwem nasi Czytelnicy. Dlatego też proponujemy Wam udział w kolejnej sondzie: Czy korzystasz z poprawek i aktualizacji zabezpieczeń Microsoftu? Mamy nadzieję, że dzięki tej zabawie przekonamy się wszyscy na ile poważnie podchodzimy do wszelkiego rodzaju luk w bezpieczeństwie użytkowanego systemu i aplikacji. Czy większość poprzestaje na instalowaniu ostatniego Service Packa, pozostawia system nie "załatatany", a może instaluje aktualizacje na bieżąco?

Zapraszamy więc do udziału w nowej sondzie, a przy okazji warto podsumować krótko również tę ostatnią: Najważniejsze wydarzenie 2004 roku. Okazało się, że propozycje wydarzeń okazały się trafione ponieważ jedynie 11 % z Was uznało, że najważniejszego wydarzenia na liście nie zamieściliśmy. Okazało się, że były dwa wydarzenia, które zdominowały swoją wagą ubiegły rok, wydanie Service Pack 2 dla systemu Windows XP (32% głosów) oraz pojawienie się finalnej wersji przeglądarki Firefox (24%). 3 miejsce przypadło finalnej wersji komunikatora Skype (8%) zyskującemu coraz większą popularność dzięki taniej komunikacji głosowej VoIP. Więcej informacji na temat tej sondy i poprzednich znaleźć można tutaj.

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w sondzie i zapraszamy do głosowania w nowej :-)

© dobreprogramy
s