reklama

Czy można na tym pisać? Klawiatura niemal w całości wykonana z Lego

Strona główna Aktualności

O autorze

Jason Allemann nie raz już pokazał, że potrafi stworzyć z klocków Lego naprawdę imponujące konstrukcje. On sam deklaruje, że kocha budować z Lego od kiedy tylko pamięta i jest jednym z tak zwanych AFOL, czyli dorosłych fanów klocków Lego. Tym razem stworzył jedno z podstawowych urządzeń służących do obsługi komputera i, trzeba mu oddać, zrobił to naprawdę starannie i z pomysłem.

Pierwszy prototyp klawiatury powstał już w 2005 roku. Projekt został jednak odłożony na półkę z wielu powodów, ale przede wszystkim dlatego, iż praca na membranie Microsoft Natural sprawiła ambitnemu twórcy wiele kłopotów. Pomysł odżył, kiedy Jasonowi wpadła w ręce stara, płaska klawiatura, którą właściciel planował wynieść na śmietnik.

Jak widać na załączonym filmiku, Allemann dokończył jednak swoje dzieło, jest ono w pełni sprawne i nadaje się do codziennej pracy. Do stworzenia klawiszy zostały wykorzystane gładkie klocki Lego, dzięki czemu nie musimy się martwić, że praca na niej mogłaby być bolesna dla palców. W końcu nie bez powodu swoim wrogom życzy się, by nadepnęli bosą stopą na klocek…

Wyzwaniem dla Jasona było zbudowanie ramy, która pozwoli umieścić klawisze bezpośrednio nad czujnikami, a także znalezienie odpowiednio nadrukowanych klocków dla każdego z klawiszy klawiatury. Udało mu się i tego dokonać, jako, że Lego wydało wszystkie znaki, cyfry i wiele symboli na przestrzeni wielu lat. Twórca jednak przyznaje, że nadal kilka klawiszy można byłoby poprawić.

Więcej prac tego zdolnego konstruktora możecie znaleźć na jego Flickrze.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama