Czy warto mieć europejską domenę internetową?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje portal Gazeta.pl, od października ruszy zapewne rejestracja internetowych domen z końcówką .eu. Chętni mogą próbować zarezerwować je w tzw. prerejestracji. Ale uwaga - na razie nie ma żadnej gwarancji, że wybrane domeny faktycznie otrzymają

Nowe domeny internetowe .eu - pomyślane jako domeny dla firm, instytucji i osób z obszaru Unii Europejskiej - teoretycznie powinny wejść do masowego użycia w przyszłym roku. Wróżymy im sporą popularność - ocenia Krystian Stypuła ze szczecińskiej firmy Home.pl zajmującej się m.in. usługami rejestracji domen. To dziewicze pole, do zajęcia będzie dużo atrakcyjnych nazw, np. związanych z branżami działalności gospodarczej. Wiele firm z UE mających domeny narodowe w swych krajach będzie chciało zarejestrować takie same z końcówką .eu. Poza tym szacujemy, że z uwagi na wielkość rynku domeny europejskie będą tańsze niż .pl - mówi Stypuła. Podobnie wypowiada się Wolfgang Laskowski z konkurencyjnej krakowskiej firmy NetArt. Oczekujemy sporego zainteresowania szczególnie ze strony przedsiębiorstw działających na rynku europejskim lub planujących wejście na ten rynek - mówi.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Czy warto mieć europejską domenę internetową?, opublikowanym na łamach portalu Gazeta.pl.

© dobreprogramy
s