r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Czym dla Microsoftu jest interoperacyjność?

Strona główna Aktualności

Interoperacyjność to trudne słowo nie tylko dlatego, że nie tak łatwo je wymówić. Problem współpracy urządzeń czy oprogramowania różnych producentów dotychczas pozostawał jednak na drugim planie, dopiero od kilku lat czołowe firmy z branży - w tym Microsoft - zorientowały się, że większość ich użytkowników posiada jednak heterogeniczne, zróżnicowane środowiska i chętnie widziałaby je dobrze działające razem.

Mieliśmy niedawno okazję porozmawiać na ten temat z Jeanem Paoli, General Managerem ds. strategii interoperacyjności pracującym w centrali firmy Microsoft w Redmond, USA. Pytaliśmy go między innymi o to, czym dla Microsoftu jest interoperacyjność, co firma robi dla użytkowników korzystających z systemów innych niż Windows, jak postrzega projekty takie jak Samba i dlaczego musiał powstać nowy format Office Open XML, skoro na rynku był już standaryzowany OpenDocument. Jean Paoli opowiadał nam także, jaka była jego rola jako współtwórcy języka XML.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Jeanem Paoli prosto z siedziby polskiego oddziału Microsoftu. Podobnie jak poprzednio, nieco ponad półgodzinny klip udostępniamy także w formacie HD.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.