Czytelnicy blogują - przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
01.01.2012 17:35, aktualizacja: 01.01.2012 20:05

Windows Phone, iOS, Android, recenzje telefonów - przez ostatnie kilkanaście dni nasi blogerzy skupiali się głównie na mobilnej części branży IT. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Nasz przegląd zaczynamy od podzielonej na 3 części recenzji smartfona HTC 7 Mozart i działającego na nim systemu Windows Phone 7 (strona 1, strona 2, strona 3). Warto się z nią zapoznać, jeżeli zamierzamy w najbliższej przyszłości nabyć telefon z systemem Microsoftu. Osobom posiadającym już smartfona z WP7 polecamy natomiast wpis użytkownika djfoxer, z którego dowiemy się, jak zainstalować na urządzeniu z Windowsem aplikacje, które z różnych względów nie znalazły się w oficjalnym sklepie Marketplace. A co w sytuacji, gdy posiadamy telefon z Androidem i także nie zadowala nas oferta oficjalnego sklepu dla tej platformy? Z pomocą przychodzą alternatywne wobec Android Market serwisy - GetJar i Amazon AppStore. O tym jak z nich korzystać dowiemy się z lektury tekstu Alternatywy dla Android Market autorstwa użytkownika qdominik. Sam Android Market nie jest oczywiście złem wcielonym, dzięki licznym promocjom można w nim znaleźć ciekawe aplikacje w niższych niż zwykle cenach. Najnowszą tego typu akcję rozdawania za bezcen ciekawych gier opisał na swoim blogu underface. A co z samymi telefonami działającymi na Androidzie? Recenzję jednego z nich - konkretnie HTC Desire Z - opublikował użytkownik zomo_prl. Warte uwagi są także dwie recenzje telefonów Nokia, modelu 700 z systemem Belle (najnowsza, mocno udoskonalona odmiana Symbiana) i prostszego modelu Nokia 300.

Czym byłyby blogi dobrychprogramów bez wpisów o Linuksie. W tej części podsumowania polecamy wyczerpującą recenzję Ubuntu 10.10 autorstwa użytkownika tidzejm oraz relację z użytkowania Kubuntu 11.10 popełnioną przez Ave5. Osoby korzystające z KDE powinny natomiast przyjrzeć się bliżej wpisowi użytkownika lucas__, poświęconemu tajnikom konfiguracji tego środowiska. Ten sam autor poruszył także temat rozdrobnienia w świecie Linuksa, czego przykładem może być Cinnamon, czyli fork GNOME Shell. Właściciele komputerów przenośnych wyposażonych w technologię Optimus (przełączanie kart graficznych - zintegrowanej i dedykowanej - w zależności od zapotrzebowania) mogą zapoznać się z wpisem użytkownika skandyn, który w tekście Linux Hybrid Graphics wyjaśnił, jak można rozwiązać kwestię przełączania się między układami graficznymi w systemie Linux. Interesujące jest także zestawie wad i zalet systemu Windows 7 i Ubuntu stworzone przez grajekk. Sama migracja z systemu Microsoftu do Linuksa nie jest wcale taka prosta, co wykazał użytkownik januszek.

A co z pozostałymi tematami? Na swoim blogu underface opublikował kolejną odsłonę cyklu o przechowywaniu plików w chmurze - tym razem autor skupił się narzędziu SugarSync. Z kolei kyrol odniósł się w tekście Firefox i Open Source na obcym podwórku do kwestii wyższości jednych aplikacji nad drugimi, trafnie punktując fakty, na które większość użytkowników nie zwraca uwagi. Jest także i recenzja sprzętu - konkretnie adaptera Logitech do bezprzewodowej transmisji dźwięku. Osoby stawiające pierwsze kroki w programowaniu mogą natomiast bliżej przyjrzeć się procesowi tworzenia aplikacji dla iOS i interfejsu Metro w Windows 8. Dbający o swoje e-bezpieczeństwo powinni natomiast zapoznać się z tekstem użytkownika roobal, który opisuje jak skutecznie zabezpieczyć interfejs LAN.

Na koniec polecamy wpis Docenta poświęcony niby-promocji w App Store, tekst Loreno opisujący cykl wykładów organizowanych przez Microsoft i kolejną już publikację poświęconą pieczeniu kart graficznych w piekarniku ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)