Czytelnicy blogują – przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Po świąteczno - noworocznej przerwie wracamy do naszego cotygodniowego podsumowania blogów. Zobaczmy, o czym przez ten czas pisali nasi użytkownicy.

Zacznijmy od najbardziej szalonych i oryginalnych tekstów. Na początek w tej kategorii proponujemy lampki choinkowe sterowane smartfonem. Idealne rozwiązanie gdy każdy z domowników oczekuje innych kolorów na świątecznym drzewku ;-) Osoby zmotoryzowane na pewno docenią komputer do auta stworzony na bazie Raspberry Pi. Fani drukarek 3D mogą zaś poczytać o kolejnych udoskonaleniach wprowadzanych do własnego projektu przez Kaworu. Kolejnym ciekawym projektem jest Sterowanie24.pl, inicjatywa dedykowana miłośnikom dekorowania i sterowania oświetleniem świątecznym. Wspomnijmy jeszcze o reanimacji szafy grającej Fonica, którą na nogi postawił cyryllo.

Przejdźmy do wpisów poświęconych historycznym firmom i różnorodnym retro-produktom. Ciekawie prezentuje się tekst o firmie Amstrad oraz wpis o telefonach, które powinny zdaniem Lantra95 wrócić na sklepowe półki. Polecamy również publikację Kryptologia XX wieku — pierwsze próby pokonania szyfru Enigmy, garść rozważań o procesorach Pentium 4 i tekst o monitorach Apple.

Czas na bardziej współczesne produkty. Jak tanim kosztem stworzyć komputer "do Internetu"? Można sięgnąć po produkty używane, o czym pisze na swoim blogu karol221-10. Starszy komputer można zaś przyspieszyć montując do niego dysk SSD, choćby taki, jak przetestowany przez Pangrysa Adata SU800 Ultimate 256 GB oraz nową, niedrogą kartę graficzną. Jeżeli chcecie modernizować komputery Apple, zajrzyjcie do wpisów poświęconych adapterowi iSlice oraz relacji z wymiany dysku HDD na SDD. Warto też rzucić okiem na telefon Innos D6000, którego cechą charakterystyczną są dwie baterie zasilające urządzenie. Ze sprzętów polecamy także klawiaturę mechaniczną HyperX Alloy FPS i Tracker Bluetooth Chipolo. Jako, że mamy już nowy rok, warto podsumować mijający, czego dokonał we swoim wpisie użytkownik aderas.

Czas na odrobinę oprogramowania: sprawdźcie system Remix OS bazujący na Chrome OS i poczytajcie o opublikowanych niedawno, testowych kompilacjach Windows. Mamy także kolejną odsłonę serii Grafika 3D: Blender i tekst poświęcony środowisku graficznemu Linuksa. W tym podsumowaniu to już wszystko. Wpisy, które nie załapały się do powyższej publikacji, umieścimy za tydzień, w kolejnej odsłonie cyklu. Miłej lektury!

© dobreprogramy