reklama

Czytelnicy blogują – przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Czas na kolejne podsumowanie blogowej aktywności naszych użytkowników. O czym w ostatnim czasie pisali blogerzy portalu dobreprogramy?

Na początek mamy dla Was komentarz do niedawnej prezentacji iPhone X. Urządzenie to wprowadza szereg nowinek, wśród których wyróżnić należy 5,8-calowy, bezramkowy ekran OLED i autoryzację przy użyciu skanera twarzy. Jest także długo wyczekiwane ładowanie bezprzewodowe, dużo szybszy procesor i całkowicie przebudowany system iOS. Poza telefonami firma Apple pokazała między innymi kolejną odsłonę swojego zegarka. Oczywiście jeżeli nie chcemy wydawać 1600 zł na Apple Watch, z pomocą przychodzą nam podobnie wyglądające chińczyki. Jednym z nich jest Huami Amazfit Bip, dla którego wojtekadams przygotowuje swoje własne spolszczenie.

Jeżeli szukamy niedrogiego tableta z Windowsem, za około 220 dolarów możemy nabyć Chuwi Hi 10 Plus z dodatkową klawiaturą. Oczywiście całą tą elektronikę trzeba gdzieś zapakować, i tu przydaje się plecak, taki jak choćby Genesis Pallad 500. Są oczywiście rzeczy, które w naszym plecaku zmieszczą się na styk (np. klawiatura mechaniczna Genesis Thor 300 i Thor 300TKL) lub nie zmieszczą się wcale. Czego do naszego plecaka na pewno nie upchniemy? Elektrycznej hulajnogi Airwheel Z5. Urządzenie to zawiezie nas za to do odległego o 16 km miejsca z prędkością do 20 km/h. Oczywiście pod warunkiem, że po drodze nie będzie wzniesień bardziej stromych niż 15 stopni.

Przejdźmy do pozostałych zagadnień. Użytkownik keromatsu zastanawia się co zrobić, by odnieść sukces zawodowy jako specjalista IT. Na pewno przydatna będzie lektura blogów prowadzonych na naszej platformie. Można się z nich dowiedzieć między innymi o nowinkach, jakie Microsoft zamierza wprowadzić w kolejnych aktualizacjach Windows 10. Mamy także coś dla użytkowników starych wydań Wordpress i ciekawe narzędzie dla aministratorów i serwisantów pozwalające na proste zarządzanie aplikacjami w Windows.

Polecamy Waszej uwadze także słowniczek pojęć używanych przez twórców gier komputerowych i szerokie omówienie mobilnego systemu / nakładki MIUI, którą Xiaomi stworzyło na bazie czystego Androida od Google. Wiele ostatnio mówi się o oszustwach, jakich dopuszczają się kierowcy taksówek. Jeżeli macie dosyć usług tych panów, możecie przerzucić się na Ubera lub kupić w salonie najnowsze Audi ;-) Jeżeli prowadzicie na dobrychprogramach swojego bloga, zajrzyjcie do wpisu djfoxer, który stworzył właśnie aplikację do archiwizacji naszej twórczości. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama