r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

Ciąg dalszy dyskusji na temat piractwa i realnych strat artystów, zmiany w Naszej Klasie i e-booki - takie tematy w minionym tygodniu najbardziej interesowały blogerów naszego vortalu. Nie obyło się też bez wypowiedzi na temat przeglądarek internetowych czy porównania systemów operacyjnych. Zapraszamy do przeglądu blogów z naszego vortalu.

Zacznijmy od tematu, który przewija się na blogach już od dłuższego czasu - piractwa. Bloger luqass napisał drugą część tekstu o tym jakie straty ponoszą artyści z tytułu nielegalnie rozpowszechnianych treści (o pierwszej wspominaliśmy przed tygodniem). Tym razem autor przywołuje przykład pisarzy. Znany twórca, Paulo Coelho, udostępnił w Sieci za darmo swoje e-booki. Dzięki temu, twierdzi luqass, sprzedaż ich papierowych wersji wzrosła. Czy to dowód na pozytywny wpływ bezpłatnego rozpowszechniania materiałów w Internecie? O e-bookach pisze również Meszuge w długim tekście o długim tytule E-booki, audiobooki... ślepa uliczka, czy nieodkryty jeszcze potencjał? Jak słusznie zauważają czytelnicy w komentarzach do wpisu, podstawowym problemem z elektronicznymi książkami jest obecnie cena czytników na polskim rynku. Herr pisze: Coś byłyby w stanie zmienić czytniki ale za takie urządzenie jestem w stanie wydać góra 500 złotych - teraz jest absolutnie za drogo.

Sporo komentarzy wywołał również tekst Refleksja na temat Naszej Klasy, a raczej N-K. Jego autor, Słony50, dość ostro komentuje wprowadzone w popularnym serwisie zmiany. Jego zdaniem nie wyszły one na dobre serwisowi. Pisze o zdjęciach, NKTalk czy grach online. Czy warto było psuć taki serwis? - pyta bloger. Nie wystarczyły same komentarze, zdjęcia i rozmowy na forum dyskusyjnym?. Odpowiedzią na jego tekst jest wpis zielu84. Tam również możemy przeczytać o zmianach w Naszej Klasie. Autor wpisu powołuje się przy tym na rozmowę z jednym z twórców z portalu. Bloger zielu84 podsumowuje swój tekst dość pesymistycznie: Nowi właściciele NK popełnili kilka błędów, może więcej popełnią upodobniając ją do Facebooka ale oni juz stracili klienta.

r   e   k   l   a   m   a

Czytelnikom naszego vortalu polecamy również inne teksty na blogach takie jak Windows kontra Linux czy tutorial na temat NumPy (to pakiet wykorzystywany do obliczeń naukowych w języku Python). Ciekawy może okazać się też wpis o przyśpieszeniu pracy Firefoksa ze szczegółowymi poradami blogera PolishNetwork. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.