reklama

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

W tym tygodniu nasi blogerzy sporo uwagi poświęcili telefonom komórkowym i historii Internetu. Co jeszcze zainteresowało autorów bloga dobrychprogramów?

Zacznijmy od interesującego wpisu poświęconego telefonii komórkowej - czy smartfon, który działa na baterii jeden lub dwa dni to naprawdę telefon idealny? A jak współczesne telefony mają się do wizji idealnej „komórki” sprzed 7 lat? Odpowiedź na te i inne pytania w tekście użytkownika MaXDemage. Kolejny ciekawy wpis dotyczy rozwoju Sieci - co zmieniło się przez ostatnie kilkadziesiąt lat, że dziś bez problemów możemy przeprowadzić wideokonferencję w jakości HD z wujkiem z Ameryki? O tym opowiada tekst Historia powstania Internetu autorstwa przemor25. Osoby bardziej zainteresowane codziennym funkcjonowaniem portalu dobreprogramy zainteresuje zaś wpis Docenta, w którym wyjaśnia on, dlaczego informujemy o wydaniu finalnych wersji Firefoksa nieco szybciej, niż czyni to sama Mozilla... ;-)

Sporą wartość ma także tekst Czajo poświęcony modyfikacjom telefonów marki Sony Ericsson. Wpis ma postać poradnika i został napisany w dwóch częściach (pierwsza i druga). Osoby chcące poznać elementarne zasady funkcjonowania Internetu powinny natomiast zapoznać się z publikacją O trzech literach D, w której tfl wyjaśnia czym jest i jak działa DHCP, DNS i Active Directory.

Na koniec proponujemy tekst o modnych ostatnio zakupach grupowych - na co zwrócić uwagę, by nie dać się naciągnąć na z pozoru atrakcyjną ofertę Groupona i innych podobych serwisów? Odpowiedź we wpisie Nie daj się nabić w butelkę! - zakupy grupowe autorstwa użytkownika djfoxer. Wszystkich ciekawych wpisów z mijającego tygodnia nie sposób wymienić - zapraszamy do samodzielnego przeglądania bloga dobrychprogramów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało