reklama

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

W minionym tygodniu nasi blogerzy pisali między innymi o komputerach Atari, zmierzchu technologii Flash, sztucznej inteligencji, telefonach komórkowych oraz patentach na oprogramowanie. Warto przejrzeć wpisy na blogu dobrychprogramów.

Nasz przegląd zaczynamy od telefonów komórkowych - osoby poszukujące nowej „słuchawki” mogą przyjrzeć się recenzji Nokii C3-00 autorstwa darkseer oraz publikacji o iPhone 4 napisanej przez deepone. Posiadacze telefonów z Androidem powinni natomiast zapoznać się z tekstem użytkownika lucas__, w którym opisuje on, jak wykonać Tethering, czyli podłączyć komputer do Internetu za pomocą smartfona z Androidem. Polecamy także wpis Krogulca, w którym opisał on ciekawe demo prezentujące możliwości Nokii N9. Warto zapoznać się również z wpisem Tablet w biznesie - tym razem Zenithink ZT180, w którym madarzoo opisuje wady i zalety wykorzystania tabletów w firmie.

Telefony i tablety są ważnym czynnikiem sprzyjającym popularyzacji HTML5. Aktualnej sytuacji tej technologii i jej wsparciu ze strony różnych firm przyjrzał się w tekście Adobe i HTML5 - zwycięstwo czy przegrana? użytkownik VictorX. Pozostając przy temacie oprogramowania polecamy krótką zapowiedź nowej wersji Microsoft Security Essentials autorstwa deepone oraz wpis Uczelnie popierają piractwo ???, w którym Shaki81 zastanawia się nad kwestią wymogów uczelni dotyczących posiadanego przez studentów oprogramowania. Tradycyjnie w naszym przeglądzie nie mogło zabraknąć Linuksa - tym razem jest to przegląd najważniejszych nowości w OpenSUSE 12.1 autorstwa lucas__.

Patenty - ile to razy pod naszymi newsami toczyły się na ich temat długie dyskusje. W tym tygodniu temat ten trafił także na blogi dobrychprogramów w postaci wpisu Cebuli Patenty patentami, a zegar tyka... oraz napisanego przez przemo_li tekstu Braki kadrowe a patenty. Warto dodać, że obaj autorzy patrzą na problem patentów z nieco innej strony. Jedną ze sfer, na którą prawo patentowe może mięć wpływ jest sztuczna inteligencja. Rozwój AI oraz najważniejsze informacje dotyczące testowania inteligentnych maszyn przedstawił przemor25.

Na koniec polecamy wpis o legendarnym komputerze Atari autorstwa deepone oraz tekst ElektroSym - symulacja obwodów, w którym PavloAkaLogan opisuje działanie aplikacji do symulacji obwodów elektrycznych i elektronicznych ElektroSym. Osoby lubiące torturować niesprawny sprzęt komputerowy powinny natomiast zapoznać się z kolejnymi już wpisami dotyczącymi wygrzewania kart graficznych w piekarniku popełnione przez użytkownika djfoxer i Saskatchewan.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama